TURNIR U LJUBLJANI

Srbić za novi veliki uspjeh hrvatske gimnastike

10.04.2016 u 17:54

Nakon što je u subotu Kristijan Vugrinski osvojio broncu na konju s hvataljkama, posljednjeg dana na Svjetskom gimnastičkom kupu u Ljubljani Tin Srbić je osvojio broncu na preči.

Član zagrebačkog ZTD Hrvatskog Sokola došao je do bronce s ocjenom 14,300 bodova.

Zlatni je turski gimnastičar Umit Samiloglu sa 15,00 bodova, srebrni Slovenac Alen Dimic (14,700), dok je Tin broncu podijelio s Mađarom Davidom Vecsernyesem.

Hrvatska je u ovom finalu imala još jednog predstavnika, a Anton Kovačević završio je kao peti sa 13,950 bodova.

Tinu je ovo druga medalja ove sezone nakon bronce na preči u Bakuu, te ukupno peta medalja naše gimnastike u 2016. godini. Uz dvije Srbićeve medalje i broncu Kristijana Vugrinskog, na postolje su se u Dohi penjali srebrni Robert Seligman (konj s hvataljkama) i brončani Marijo Možnik (preča).