uspješni susjedi

Srbi slave, Partizan i Crvena zvezda osigurali proljeće u Europskoj ligi

07.12.2017 u 23:11

Zvezda je u Beogradu pobijedila Köln 1:0, a Partizan je izgubio od Dynama u Kijevu 4:1. No, oba su kluba osigurala nastavak natjecanja, idu u šesnaestnu finala Europske lige

Marseille je u susretu 6. kola I skupine na stadionu Velodrome odigrao 0:0 protiv RB Salzburga što je francuskom klubu bilo dovoljno za prolaz.

Austrijski prvak je i prije zadnjeg kola osigurao prvo mjesto, a Marseilleu je trebao bod kako bi osvojio drugo mjesto. U drugom susretu Viktorija Guimaraes i Konyaspor su odigrali 1:1. Turci su poveli golom Mehdija Bourabije (15), a izjednačio je Oscar Estupinan (74).

U skupini J Zorja i Atheltic Bilbao su u izravnom susretu odlučivali tko će dalje uz Ostersund. Ukrajincima je trebala pobjeda, a Španjolcima je dosta bio i bod. Na koncu je Athletic slavio 2:0 golovima Aritza Aduriza u 70. minuti i Raula Garcije u 86. minuti.

Kako su u drugom susretu Hertha i Ostersund odigrali 1:1, Athletic je osvojio prvo mjesto u skupini, a Šveđani idu dalje kao drugoplasirani. Ostersund je u 88. minuti imao jedanaesterac za pobjedu i prvo mjesto u skupini, ali je Nouri bio neprecizan.

U susretu koji je odlučivao o pobjedniku skupine L Zenit je na gostovanju pobijedio Real Sociedad 3:1. Gosti su poveli u 35. minuti golom Aleksandra Erohina, izjednačio je Willian Jose u 58. minuti, no šest minuta kasnije Branislav Ivanović je 'škaricama' doveo goste u novo vodstvo. Pobjedu Rusa potvrdio je Paredes u 86. minuti.

• +4
Crvena zvezda - Arsenal, 3. kolo Europske lige Izvor: Reuters / Autor: MATTHEW CHILDS

Arsenal se lako obračunao s Bate Borisovom pobijedivši na stadionu Emirates 6:0 i tako potvrdio prvo mjesto u skupini H. Golove za 'topnike' zabili su Debuchy (11), Walcott (37), Wilshere (43), Polyakov (51-ag), Giroud (64-11m) i Elneny (74).

U drugom susretu Crvena zvezda je u Beogradu slavila protiv Kolna 1:0 i prošla dalje. Pobjednika je odlučio gol Slavoljuba Srnića u 22. minuti.

Crvena zvezda se tako pridružila Partizanu i oba beogradska kluba su izborila plasman u šesnaestinu finala Europske lige.