SADA OPASNO VISE

Srbi doživjeli šok na rukometnom EP-u!

15.01.2014 u 22:10

Rukometaši Srbije nisu uspjeli upisati drugu pobjedu na Europskom prvenstvu u Danskoj. Izgubili su od Rusije 27:25 i sada im visi plasman u drugi krug…

Nakon impresivne pobjede protiv Poljske, srpska rukometna reprezentacija ove je srijede napravila veliki korak unazad na Europskom prvenstvu. Iako je na kladionicama bila veliki favorit protiv Rusije, upisala je Srbija neugodan poraz koji bi mogao biti skup u nastavku natjecanja.

Rusija je bila ta koja je vodila veći dio utakmice, a na poluvrijeme se otišlo s 14:14. U drugom dijelu otišli su Rusi na dva, tri pogotka razlike i držali tu prednost do samog kraja, za konačnih 27:25. Tako su, nakon uvjerljivog poraza protiv Francuske, pokazali da ipak nisu reprezentacija za podcjenjivanje te imaju ozbiljne izglede za prolazak u drugi krug, ako ne dožive težak poraz protiv Poljske u zadnjem kolu.

Najbolji strijelci bili su Jevdokimov kod Rusije s 5 te Vujin kod Srbije sa 6 postignutih pogodaka.

Što se Srbije tiče, nju čeka teška utakmica protiv Francuske u petak, a u slučaju poraza morat će joj se poklopiti rezultat dvoboja Rusije i Poljske da prođe dalje.