NEKAD EUROPSKI VELIKANI

Split lako protiv Cibone u ogledu prvaka

17.11.2012 u 18:53

U hrvatskom 'derbiju' 9. kola regionalne ABA lige košarkaši Splita su na svom parketu pobijedili goste iz Zagreba, košarkaše Cibone, sa 72-62

Takav rezultat uvjetovao je izjednačenje ove dvije momčadi na ljestvici, sada i Split i Cibona imaju omjer 4-5.

Na poluvremenu ovog današnjeg ogleda Cibona je imala minimalnu prednost od 39-35, ali je u nastavku potpuno pala u napadačkom smislu. U tih 20 minuta Cibona je zabila tek 23 poena, pa ništa osim poraza nije ni mogla očekivati. Split je utakmicu okrenuo u trećoj četvrtini te je na kraju rutinski došao do visokih +10 (72-62).

Josip Sobin je bio prvi igrač Splita sa 17 poena te četiri asistencije i šest skokova. Dobro je utakmicu odradio i Toni Dijan koji je ubacio 13 poena, uz osam skokova i tri uspješna dodavanja. Kod Cibone je najbolji bio Andrija Žižić sa 17 poena.

Veljko Mršić, trener Cibone
'Split je cijelu utakmicu bio bolji, bez obzira na našu prednost početkom drugog poluvremena, i zasluženo pobijedio. Mi smo bili bez prave energije, previše lagano smo primali koševe, pogotovo nakon 'picka' i iz toga je izašao veliki broj asistencija domaće momčadi. U pripremi smo dogovorili da ako nešto moramo pustiti, da puštamo vanjski šut, nismo to ispoštovali, jednostavno nismo bili pravi. U drugom dijelu smo se pogubili, nismo imali protok lopte, bili smo previše statični i rezultat toga je poraz. Imali smo dosta problema u organizaciji igre, pokušao sam to riješiti s Kusom, no kad je on u toj ulozi, gubimo ga u vanjskom šutu. Imali smo četiri utakmice u 10 dana, nekoliko dalekih putovanja koja nam uzimaju energiju, par ozljeda... No kada je najteže vidi se karakter i stručnog stožera i momčadi.'

Mladen Erjavec, trener Splita
'Skupo smo platili ovu pobjedu, Mimica nam se ozlijedio i čeka ga barem mjesec dana pauze. Prvo poluvrijeme je bilo nešto lošije, primili smo puno lakih koševa, no u drugom dijelu smo se konsolidirali, zaigrali čvršće u obrani, a u napadu se nakon par utakmica opet vidjela raznovrsnost. Naša individualna kvaliteta je takva kakva je, zato moramo igrati momčadski. Kad tako igramo onda nema straha, onda pobjeda, pogotovo na Gripama ne dolazi u pitanje.'

Filip Krušlin, Split
'Teška utakmica, kao i svaka do sada, u ovoj ligi uostalom i nema lakih utakmica. Mi smo imali tri poraza i ova nam je pobjeda bila imperativ. Sproveli smo dogovor s treninga i zasluženo pobijedili. Ja sam bivši igrač Cibone, do sada ih nisam imao priliku pobijediti jer nisam igrao u ovako jakoj momčadi, i zato mi je ova pobjeda posebno draga. Presudila je naša bolja obrana u drugom poluvremenu.'