Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
Najcrnji scenarij se obistinio – sezona je gotova, a Svjetsko prvenstvo je izgubljeno.
Najcrnje slutnje su se obistinile. Rodrygo Goes potrgao je prednji križni ligament desnog koljena i za njega je sezona završena. Još teža vijest – propustit će i Svjetsko prvenstvo.
Ozbiljnost ozljede, zadobivene u utakmici protiv Getafea, potvrđena je jutarnjim liječničkim pregledima, piše Marca. Vijest je snažno odjeknula u Madridu i Brazilu, jer riječ je o jednom od ključnih igrača i Reala i reprezentacije.
Sve se dogodilo samo nekoliko minuta nakon njegova ulaska u igru. Brazilac je nezgodno pao uz aut-liniju, pri čemu mu je zapelo koljeno. Bol je bila očita, ali Rodrygo je stisnuo zube i odigrao susret do kraja. Ipak, loš osjećaj nije nestao. Već u svlačionici obavljen je prvi pregled, a detaljne pretrage sljedećeg jutra potvrdile su najgori mogući scenarij.
Povratak koji je trajao samo pola sata
Rodrygo se protiv Getafea tek vratio nakon gotovo mjesec dana izbivanja zbog upale tetive. Ušao je u 54. minuti, ali nije uspio unijeti razliku u napadu. Na kraju utakmice vidljivo je držao desno koljeno – znak da problem nije bezazlen.
Sada je jasno da je povratak bio kratkog vijeka.
Real Madrid tako ostaje ozbiljno oslabljen u završnici sezone. Za gostovanje u Vigu trener će na raspolaganju imati samo dvojicu napadača – Viniciusa i Gonzala. Mbappé je ozlijeđen, dok Mastantuono nema pravo nastupa zbog crvenog kartona iz prethodne utakmice.
Rodrygo, 25-godišnji brazilski krilni napadač, dosad je upisao 37 nastupa za reprezentaciju i postigao devet pogodaka. U kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2026. startao je u 12 utakmica i zabio tri gola, a šest susreta propustio je zbog ranijih ozljeda. Prema Transfermarktu njegova tržišna vrijednost iznosi 65 milijuna eura.
