velikan na koljenima

Šok i nevjerica u Torinu; Juventusu se ovo nije dogodilo punih 60 godina, a sad je jasno da je za sve 'kriv' Cristiano Ronaldo

20.09.2021 u 15:16

Nova je sezona za momčad Juventusa počela na najgori mogući način. 'Stara dama' je nakon prva četiri kola Serie A u zoni ispadanja, na sramotnom 18. mjestu prvenstvene ljestvice. Juve još ne zna za pobjedu u prvenstvu, ima dva remija i dva poraza, a tako loše je startao još davne 1961. godine...

U Torinu je nakon remija 1:1 u nedjeljnom derbiju s Milanom upaljen alarm! Juventus na samom početku sezone djeluje očajno loše, 'stara dama' gotovo je neprepoznatljiva na terenu, a nakon prva četiri kola Serie A nalazi se na sramotnom 18. mjestu prvenstvene ljestvice. U zoni ispadanja...

Ovako loš start u prvenstvu, a Juve trenutno ima dva remija i dva poraza, posljednji je put imao još 1961. godine. Da, punih 60 godina Juventus nije bio ovako loš.

U prva četiri kola Juventus je zabio samo četiri gola, a nekad najčvršća obrana europskog nogometa primila je čak šest golova. Navijače posebno boli domaći poraz od Empolija, a znakovito je da momčad Maxa Allegrija pada kako se utakmica primiče kraju. Juve je dobar, ali samo u prvih 45 ili 50 minuta igre, nakon toga se jednostavno raspadne.

Dogodilo se to i u derbiju protiv Milana, Juve je poveo već u 4. minuti golom Morate, a za 1:1 je zabio naš Ante Rebić u 76. minuti utakmice.

Talijanski mediji tvrde kako je momčad Juventusa odlaskom Cristiana Ronalda jednostavno ostala bez vođe na terenu, pa ispada da je Portugalac 'krivac' za trenutno stanje u redovima 'stare dame'. Podsjetimo, sam je trener Massimiliano Allegri bio izričito protiv toga da se Ronalda proda, no čelnici kluba odlučili su kako je u ovom trenutku ipak važnija ušteda (jer Ronaldo je imao godišnji ugovor od čak 31 milijun eura!) nego rezultat.

Allegri je jako dobro znao što će se dogoditi jer je sada jasno da Paulo Dybala (27) ipak nema tu karizmu da postane novi vođa momčadi, a Chiellini i Bonucci u ovom trenutku ipak više razmišljaju o mirovini... Baš je zbog svega toga Allegri nakon remija s Milanom na sebe preuzeo odgovornost za seriju loših rezultata.

• +11
Juventus - Milan Izvor: EPA / Autor: ALESSANDRO DI MARCO

'Recimo da sam večeras vrlo ljutit zbog svega što se dogodilo. No, ne treba zaboraviti da smo imali dobro prvo poluvrijeme, Milan je imao samo jednu priliku i to izvan kaznenog prostora. U drugom poluvremenu smo do 1:1 imali punu kontrolu utakmice. Nažalost, nakon toga smo izgubili fokus, energiju...', pričao je potišteni Allegri te nastavio:

'Pogledajte samo kako smo reagirali nakon kornera kad smo primili gol, obrana je potpuno zakazala. Moramo puno bolje od ovog večeras. Moram reći i da sam snosim velik dio odgovornost za ovakav rezultat jer sam drugačije trebao reagirati s izmjenama, morao sam uvesti defenzivnije igrače kad smo vodili...'

Priliku za popravak dojma Juve će imati već u srijedu (22. rujna) kad u 6. kolu Serie A gostuje kod Spezije, a u nedjelju (26. rujna) u 7. kolu u Torinu dočekuje Sampdoriju. Problem? To što nakon toga u srijedu (29. rujna) Juventus u Ligi prvaka dočekuje zahuktali Chelsea.

Teški su dani pred Juventusom, gotovo je sigurno da navijače 'stare dame' ove sezone čekaju nova razočaranja. Iako, tračak nade nudi činjenica da Juve teško može lošije od ovog.