DERBI ZAČELJA

Slaven u naletu: Ćirin Zadar ostao usamljen na dnu

29.11.2014 u 16:54

U prvom subotnjem ogledu 17. mola MAXtv Prve lige Slaven belupo je na svom travnjaku svladao Zadar s 4:0 (1:0), te tako upisao iznimno vrijedan rezultat u kontekstu borbe za ostanak

Brk Slavenovog trenera Ante Čačića opet se široko smije. Čim je došao u Koprivnicu bivši Dinamov strateg je izjavio: 'Nikada u karijeri nisam ispao iz lige, pa ne planiram niti sada,' a svoje planove vrlo je brzo počeo i realizirati.

Ostali su neporaženi i u četvrtom prvenstvenom ogledu u nizu, iako su im uoči Zadra protivnici bili europskli aspiranti Rijeka, Split i Lokomotiva. Upisali su u spomenutim ogledima osam bodova, od kojih posljednja tri protiv Zadra i njihovog nemoćnog stratega Ćire Blaževića.

Obzirom na situaciju na terenu, iznimno zasluženo. Belupo je lakoćom zatvorio sve prilaze svom vrataru, tako da su Ćirini zadrani u prvom poluvremenu tek jednom okušali udarac, a i taj nije išao u okvir gola... S druge strane Koprivničanci su iskoristili prigodu u 35. minuti kada je pogodio strijelac Petar Brlek i psihološki rasteretio momčad uoči nastavka u kojem su završili posao.

U drugom poluvremenu je uslijedio novi munjevit udar domaćina koji je već nakon 10 minuta povećao svoju prednost na nedostižnih 3:0.

Oba gola potpisao je srpski napadač Marko Mirić koji se ljetos u Belupo preselio iz redova Minska. Mirnoća u realizaciji donijela mu je prve pogotke nakon pet utakmica bez gola, a da 'ne pati' od vlastite statistike Srbin je dokazao u sučevoj nadoknadi...

Danijel Cesarec u završnici je propustio dvije dobre prilike za povećanje vodstva, a onda su on i Mirić samo izašli pred Matkovića. Mirić je mogao zabiti i sam, no dodao je loptu suigraču koji je lako pogodio za konačan rezultat.

Zadar je tako ostao na 12 osvojenih bodova, dok je Belupo (barem privremeno) preskočio Osijek i istru te zasjeo na prilično 'udobno' sedmo mjesto MAXtv Prve lige.

Slaven Belupo Zadar 4:0
Hajduk Zagreb 17:00