Slatka pobjeda Hrvata, Istanbul je utihnuo

• Zadnja izmjena 12.11.2011 10:52
  • Objavljeno 12.11.2011 u 10:46
Hrvatska nogometna reprezentacija u Istanbulu

Izvor: Pixsell / Autor: Slavko Midžor /PIXSELL

Svjetski mediji su, u osvrtu na pobjedu Hrvatske 3:0 nad Turskom u prvom dokvalifikacijskom susretu za europsko prvenstvo 2012. u Poljskoj i Ukrajini, puni hvale za igru izabranika hrvatskog izbornika Slavena Bilića te su suglasni u tome da je hrvatska reprezentacija već jednom nogom na Euru 2012.

Agencija Reuters piše da je Hrvatska ostvarila 'ugodnu pobjedu' koja ih vodi na prag Eura u Poljskoj i Ukrajini. Agencija dodaje da će vjerojatno sada malo turskih navijača očekivati izjednačenje na uzvratu koji se igra 15. studenoga u Zagrebu.

Reuters piše kako je ovo 'posebno slatka pobjeda' za Hrvatsku koja je pretrpjela tragičan poraz od Turske u četvrtfinalu europskog prvenstva 2008. kada je izgubila poslije izvođenja kaznenih udaraca a nakon što su Turci izjednačili u zadnjoj sekundi sudačke nadoknade.

Agencija France Presse piše kako hrvatski izbornik Slaven Bilić može zahvaliti svom napadu iz 'Bundeslige' - Ivici Oliću, koji igra u minhenskom Bayernu i Mariju Mandžukiću iz Wolfsburga.

France Presse dodaje kako je utaKmica bila takva da Hiddink nije mogao prepoznati svoju ekipu koja je bila 'apatična, statična i u grču', dok Hrvatska sada može mirno čekati uzvrat u Zagrebu.

Slavko Midžor / PIXSELL

Izvor: Pixsell / Autor: Slavko Midžor / PIXSELL

'Hrvatska razbila Tursku na njenom terenu', naslov je na BBC News.

Internetski sportski portal Goal.com hvali igru Olića, Mandžukića i Vedrana Ćorluke koji su Hrvatskoj omogućili značajnu prednost uoči uzvrata.

'Neučinkoviti domaćini su imali veći posjed lopte, ali ih je zaustavila jaka hrvatska obrana i kaznili su ih oštri gosti.'

Španjolski sportski list 'Marca' u naslovu piše da su Hrvati 'osvojili Istanbul'. U nastavku teksta dodaje da je 'Istanbul utihnuo' u drugoj minuti kada je Hrvatska povela golom Olića te da je Hrvatska sada praktički 'jednom nogom' na Euro 2012.