ligue 1

Skromni Clermont nanio težak udarac ambicijama Rennesa; možda bi trener Genesio trebao više koristiti Lovru Majera?

23.01.2022 u 17:44

U utakmicama 22. kola francuskog prvenstva u nedjelju Nica je slavila u gostima protiv Metza sa 2:0, dok su pobjede kod kuće upisali Nantes, Angers, Clermont i Bordeaux.

Nica je u gostima kod Metza do pobjede došla golovima Thurama-Uliena (58) i Gouirija s bijele točke u 86. minuti.

Nantes je sa 4:2 svladao Lorient, a strijelci za pobjedu su bili Girotto, Muani, Bukari i Geubbels, dok su Moffi i Soumano zabili za domaću momčad.

Angers je s 2:1 slavio protiv gostujućeg Troyesa koji je poveo u 11. minuti golom Dominguesa. No, Mangani u 26. minuti udarcem s bijele točke izjednačuje, a potom isti igrač, također iz kaznenog udarca dovodi domaću momčad do vodstva i pobjede.

Bordeaux je na svom terenu sa 4:3 bio bolji od Strasbourga. Tri gola za domaću momčad zabio je Hwang Ui-Jo, a jedan Elis, dok je dvostruki strijelac za Strasbourg bio Gameiro, a jednog je dodao Waris.

Clermont je sa 2:1 također kod kuće pobijedio Rennes zahvaljujući pogocima Cunhe i Tella. Jedini pogodak za poraženu momčad postigao je Santamaria. Hrvatski reprezentativac i igrač Rennesa Lovro Majer u igru je ušao u 70. minuti.