BAREM NA DVA DANA

Sjajni Suarez s dva gola doveo 'redse' na vrh

21.12.2013 u 15:35

S dva nova gola Urugvajac Luis Suarez osigurao je pobjedu Liverpoolu protiv Cardiff Cityja, čime su 'redsi' (barem) do ponedjeljka preuzeli vrh engleskog prvenstva

Luis Suarez zbilja je u vrhunskoj formi. Nakon što je prošlog vikenda 'sredio' Tottenham, ovog je s dva gola presudio Cardiff Ciytju u 3:1 pobjedi svoje momčadi. Tako je Urugvajac, koji je u petak produžio ugovor s 'redsima' do 2018. godine stigao do sjajnog skora od 19 premierligaških golova u 12 utakmica. Liverpool je na Anfieldu sve riješio u prvom poluvremenu, a Suarez je ponovo bio glavna zvijezda. Otvarajući je gol na susretu Suarez zabio u 22. minuti. Odapeo je sjajno s vrha šesnaesterca iz voleja nakon dodavanja Jordana Hendersona i pogodio desni donji vratarov kut.

Druga dva gola Liverpool je postigao potkraj poluvremena u razmaku od samo tri minute. U 42. minuti Suarez i Raheem Sterling su sjajno istrčali kontranapad, a Urugvajac je nesebično poslužio svog suigrača kojem potom nije bilo teško zatresti mrežu. Svoj drugi, a Liverpoolov treći gol Suarez je zabio krasnim udarcem iskosa s lijeve strane, malo izvan vrha šesnaesterca.

U drugom poluvremenu Suarez je mogao zaokružiti i hat-trick, ali propustio je jednu sjajnu priliku, a utješni je gol za Liverpool zabio Jordon Mutch.

U prosincu je Suarez zabio nevjerojatnih 10 premierligaških golova, više nego ijedan drugi igrač u pojedinom mjesecu.