ZAVRŠILO 3:3

Sjajni Merseyside derbi; puno golova, bez pobjednika

23.11.2013 u 17:11

Sjajnu su utakmicu odigrali Everton i Liverpool u velikom gradskom derbiju u sklopu 12. kola engleskog nogometnog prvenstva

Popularni je 'Merseyside derbi' na Goodison Parku završio podjelom bodova 3:3. Bila je to sjajna utakmica, puna preokreta i lijepih poteza.

Poveo je Liverpool već u 5. minuti preko Philippea Coutinha koji je iz neposredne blizine pospremio dodavanje koje mu je glavom proslijedio Luis Suarez. Na izjednačenje se čekalo tek tri minute, a strijelac za 1:1 bio je Kevin Mirallas. Zabio je također iz neposrdne blizine nakon akcije kojoj je prethodio slobodni udarac.

Liverpool je po drugi puta poveo golom Luisa Suareza iz slobodnog udarca u 19. minuti. Opalio je sjajni urugvajski napadač pokraj živog zida s nekih 20-ak metara i pogodio donji desni kut vratara Tima Howarda. Bio mu je to deveti prvenstveni gol ove sezone u sedmom nastupu.

U 36. minuti utakmice Mirallas je brutalno startao na Suarezovu potkoljenicu đonom, ali sudac Phil Dowd pokazao mu je tek žuti karton. Sa izjednačenim omjerom snaga Everton je u nastavku uspio posve preokrenuti rezultat preko Romelua Lukakua.

U 72. minuti belgijski je napadač zabio nakon dodavanja Jamesa McCarthyja, dok je deset minuta kasnije zatresao mrežu Simona Mignoleta glavom nakon ubacivanja Mirallasa iz kornera. Konačnih je 3:3 postavio 'džoker' s klupe Daniel Sturridge glavom nakon dodavanja Stevena Gerrarda iz slobodnog udarca. Sturridge je u igru ušao deset minuta ranije.

Hrvatski napadač Nikica Jelavić odgledao je cijeli derbi s klupe za Evertonove pričuve.