tenis

Sjajni Gojo u ludome meču spasio dvije meč lopte i stigao na korak do glavnog turnira Roland Garrosa

20.05.2026 u 18:45

Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Borna Gojo (28) je u 2. kolu kvalifikacija pobijedio Portugalca Henriquea Rochu 6:3, 3:6, 7:6.

Hrvatski tenisač je rutinski, s jednim brejkom, dobio prvi set da bi na isti način izgubio drugi.

Gojo je pred kraj drugog seta osjetio probleme s leđima te je pozvao fizioterapeuta. Vidno se teže kretao početkom trećeg seta što je Portugalac iskoristio i napravio brejk za 2:1.

No, Gojo se nije predavao te je u šestom gemu vratio brejk, ali ga je već u sljedećem gemu ponovno izgubio servis. Činilo se da ga je Rocha slomio, ali je Gojo odgovorio još jednim brejkom za 4:4.

Kod vodstva 5:4 imao je 15:30 na servis protivnika, ali to nije iskoristio te je meč otišao u tie-break koji se igra do 10.

Portugalac je odmah poveo 3:0 i 5:2 i kod 9:7 je došao do dvije meč lopte. No, hrvatski tenisač osvojio je četiri poena zaredom i plasirao se u zadnje kolo kvalifikacija u kojem će igrati protiv Austrijanca Jurija Rodionova, inače 158. igrača svijeta.