tenis

Sjajni Čilić došao do velikog jubileja. To ima još samo Đoković

10.02.2026 u 22:11

Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić uspješno je prošao 1. kolo ATP turnira u Dallasu svladavši Amerikanca Learnera Tiena s 7-5, 7-6

Čilić (ATP-61.) je za sat i 50 minuta igre nadigrao 23. igrača svijeta Tiena, koji je 14 godina mlađi od 37-godišnjeg Marina kojemu je ovo bila 600. pobjeda na Touru. Tim uspjehom se od aktivnih igrača može pohvaliti još samo Novak Đoković.

Međugorac je u prvom setu napravio 'break' za 2-1, ali je odmah izgubio svoj početni udarac, no kod 5-5 ponovno oduzima Amerikančev servis i potvrđuje ga za dobitak seta.

U drugom setu Marin radi 'break' za 4-3, potvrđuje svohj servis za 5-3, no onda počinju problemi. Čilić je propustio meč-loptu u devetom, a potom i još jednu u desetom gemu, pa je Tien odvukao set u 'tie-break', gdje je Marin ipak bio spretniji i došao do velike pobjede nad šestim nositeljem i igračem koji ga je pobijedio prije mjesec dana u Australiji.  

Čilić je imao 9 aseva i 87 posto dobijenih poena nakon svog prvog servisa, te po 29 winnera i neprisiljenih pogrešaka. 

U 2. kolu Čilića čeka bolji iz dvoboja Amerikanaca Svajde i Quinna