ŠAMPANJAC U MADRIDU

Sjajna Sevilla srušila Barcelonu i svog Rakitića

03.10.2015 u 17:52

Nogometaši Seville u sjajnoj su utakmici srušili Barcelonu i dodatno zakomplicirali situaciju u vrhu Primere

Sevilla je nakon očajnog ulaza u sezonu (dva boda u prvih pet kola) povezala dvije pobjede i polako se priključuje vodećoj skupini. Nakon Raya Vallecana srušili su Barcelonu s 2:1 (0:0) za koju je svih 90 minuta odigrao Ivan Rakitić.

Svog bivšeg kapetana iz Hrvatske ponovno su dočekali kao svoga, no na terenu nisu imali milosti i aktualni prvak otišao je bez bodova. Možda bi drugačije izgledalo da ozlijeđen nije Lionel Messi koji je za Barcu Sevilli u 18 utakmica zabio 19 pogodaka... Barcelona jednostavno ne može biti ista bez svog glavnog čovjeka.

Dvoboj je odlučen početkom nastavka kada su u rasponu od 52. do 58. minute zabijali Kronh-Dehli i Iborra, a tada je na velikim ispitima bio domaći blok i večeras sjajni vratar Sergio Rico.

Neymar je u svom 100. službenom nastupu za Barcu smanjio s bijele točke, no unatoč dobrim prilikama i stativama do boda nisu uspjeli doći. Barcelona bi barem taj bod svakako zaslužila, ali hrabra Sevilla imala je i nogometnu sreću na svojoj strani i madridski Real u nedjelju (gradski derbi kod Atletica, 20.30) ima priliku ponovno prestići najveće prvake.