BLIZU TOP 16

Sjajna Cibona u drugom dijelu razbila Le Mans

10.12.2008 u 20:20

Košarkaši Cibone su i drugi put ove sezone bili bolji od Le Mansa. Novim trijumfom u Euroligi 'vukovi' su praktički osigurali plasman u top 16

Nastavljaju se sjajne igre Cibone u košarkaškoj Euroligi. Cibosi su u dvorani Dražen Petrović bili bolji od francuskog Le Mansa 89:70 (46:41). Bila je to peta pobjeda hrvatskog predstavnika u sedam utakmica, kojom su praktički prošli u drugi krug natjecanja.

Kao što to i obično biva u utakmicama koje morate dobiti, Cibona je prilično neuvjerljivo i nervozno ušla u utakmicu protiv posljednje momčadi iz skupine. Igra Cibone u prve dvije četvrtine nije zadovoljavala ni njihova trenera, koji je rotirajući igrače pokušavao naći najraspoloženiju petorku. S druge pak strane Le Mans je držao rezultatski priključak, a u jednom je trenutku čak i vodio, no do poluvremena su se igrači trenera Perasovića 'probudili' i uspjeli na odmor otići s vodstvom 46:41.

U drugom dijelu kao da je izašla neka druga momčad Cibone. Podigli su obranu zbog koje su gosti iz Le Mansa više griješili i dopustili domaćinima da iz kontri postignu nekoliko lakih poena. Sve je odlučeno u trećoj četvrtini kad su 'vukovi' na krilima Callowaya i Marshalla potpuno razbili goste i otišli na velikih 68:51, a do kraja utakmice su rutinski održavali prednost i stigli do pobjede 89:70.

Najefikasniji igrači u Ciboninim redovima bili su Amerikanci Rawle Marshall (21 koš, 5 skokova) i Earl Calloway (18 koševa). Marin Rozić je dodao 12, Davor Kus 11, a Nikola Prkačin 10 koševa. Goste su predvodili David Bluthenthal (15) i Alain Koffi (14).

U osmom kolu Cibona će 17. prosinca gostovati u Pireju protiv Olympiacosa.

John-David Jackson, trener Le Mansa:

'Počeli smo dobro i s puno samopouzdanja. No u cijeloj utakmici nismo pokazali dovoljno snage i nismo odigrali obranu. Ovo nam je drugi poraz od Cibone ove sezone i ovakvi porazi su polako već frustrirajući. Mi jednostavno moramo bolje igrati obranu. Marshall nas je razbio, a onda su mu se pridružili i drugi igrači. Marshall je izuzetan talent.'

Velimir Perasović, trener Cibone:

'Dobili smo utakmicu koju smo morali pobijediti. No da ne bi ovisili o drugima, moramo dobiti još jednu utakmicu i onda ćemo sigurno biti u top 16. U prve dvije četvrtine smo Le Mansu dopustili previše igre u ofenzivi, no u drugom smo dijelu podigli obrambeni nivo. Igrači su igrali dobro i ne bi želio niti jednog isticati posebno. Pristup u ovoj utakmici je bio bez zamjerke, no evidentno je da radimo greške, a greške treba ispravljati.'