KAKVA UTRKA

Siloviti Vettel preokretom do pobjede u Maleziji!

24.03.2013 u 10:46

Sebastian Vettel pobjednik je druge utrke F1 sezone nakon što je u samoj završnici prošao Marka Webbera na stazi Sepang

Fantastičnu utrku imali smo prilike gledati u Kuala Lumpuru. Aktualni F1 prvak Sebastian Vettel došao do 27. pobjede u karijeri fantastičnom završnicom u kojoj se probio s trećeg mjesta do samog vrha. Njemački 25-godišnji vozač startao je prvi, no izgubio je svoje vodstvo tijekom ulazaka u boks. Ipak, u posljednjih 15 kruga prošao je Lewisa Hamiltona, a ona i timskog kolegu Marka Webbera nakon fantastičnog duela na stazi.

Webber se morao zadovoljiti drugim mjestom, dok je Hamilton nekako uspio zadržati timskog kolegu Nicu Rosberga i osvojiti treće mjesto. Felipe Massa bio je peti za Ferrari, dok su se Lotusi Romaina Grosjeana i Kimija Raikkonena morali zadovoljiti šestim i sedmim mjestom.

Za McLaren je ponešto bodova uzeo deveti Sergio Perez, a bodove su još uzeli osmi Nico Hulkenberg i deseti Jean-Eric Vergne.

Fernando Alonso odustao je već nakon jednog odvoženog kruga. Udario je u drugom zavoju stražni dio Vettelovog bolida, oštetio prednje krilce no nije ga otišao promijeniti u boks. Krilce se zatim odlomilo i zaglavilo ispod bolida, a Španjolac je završio u pješčanog klopci. Button je također odustao nakon mnogo problema i tako propustio završiti na petom mjestu.

Sljedeća utrka vozi se za tri tjedna u Kini.