TEMPERAMENTNI KAPETAN

Šibenčanin Bilan s ova dva poteza razljutio je navijače Zvezde

05.01.2016 u 14:24

Jedan od junaka Cedevite u važnoj pobjedi nad Crvenom zvezdom 80:79, osim sjajnog Amerikanca Jacoba Pullena, svakako je bio Miro Bilan, Šibenčanin koji je s dva poteza u završnici šokirao ili bolje rečeno razljutio gledatelje u dvorani Pionir

Prvi potez koji je probudio Pionir temperamentni Bilan izveo je na polovici treće četvrtine, nakon što mu je dosuđena osobna pogreška u napadu nad Vladimirom Štimcem. Ljutit što ga je Štimac nadmudrio agresivnom obranom te nakon toga i glumom, Bilan je nesportski reagirao i loptom je namjerno pogodio u glavu centra Zvezde dok je ležao na parketu. Kapetanu Cedevite ovaj potez svakako ne služi na čast, a suci su ga nakon pregledane snimke kaznili tehničkom pogreškom.

Međutim, kada se vratio na parket, Bilan se u završnici pokazao ključnim čovjekom te je minutu prije kraja elegantno ubacio tricu u stilu najpoznatijeg Šibenčanina Dražena Petrovića. Podatak kako Bilan gotovo nikada ne šutira trice te da mu je ovo prva ubačena u ABA ligi ove sezone dovoljno govori o tome koliko je bio motiviran.

Kako doznajemo, Bilan u posljednje vrijeme puno radi na svom šutu za tri poena, što bi njegovoj igri dalo dimenziju više, a po viđenom ide mu jako dobro… Tricu Bilana možete vidjeti na 3:25 u videoprilogu, a sporni trenutak kada je dobio tehničku pogrešku na 2:00.

Tako je s dva spomenuta poteza temperamentni Dalmatinac šokirao navijače Zvezde. Tricu u tako važnom trenutku utakmice malo tko je očekivao baš od njega...

Pullen je ubacio 24, a Miro Bilan 19 koševa dok je Henry Walker dodao 10 koševa. Domaćine su predvodili Quincy Miller s 19 koševa i 11 skokova, Zirbes sa 17 koševa i Štimac s 14 koševa i sedam skokova.

'Ovo je bila stvarno prava euroligaška utakmica. Dva jaka protivnika i dvije odlične ekipe koje dobro igraju na oba fronta. Mislim da smo odigrali dosta pametnu utakmicu. Čekali smo našu priliku. Oni se na kraju nisu snašli. Dosta smo im dobro obranili pick, šutnuli su nekoliko ishitrenih šutova, a mi smo naše šutove pogodili i to je bilo to', kazao je nakon utakmice 213 cm visoki Bilan, dodavši:

'Pohvalio bih ekipu. Vjerovali smo da se možemo vratiti čak i kad su otišli na 10-12 razlike. Znali smo da nisu toliko bolji od nas, da trebamo igrati čvrsto i da će doći naša šansa. Ona je i došla i iskoristili smo je.'

'Ovo je važna pobjeda. Nastavili smo seriju odličnih rezultata u ABA ligi, no igra može i treba biti još bolja i više konstantna. Na tome možemo još dosta raditi. Nakon naše dobro odigrane prve četvrtine Zvezda je kontrolirala utakmicu sve do zadnjih šest-sedam minuta. Međutim, kao i dosta puta dosad, pokazali smo da imamo karakter. Dečki su odigrali jako dobru završnicu i obrambeno i napadački te smo zasluženo pobijedili', izjavio je trener Cedevite Veljko Mršić.