ABA SUPERKUP

Senzacionalni Zadar bez Božića i Drežnjaka srušio FMP, briljirao Lovro Mazalin

19.09.2023 u 18:17

Hrvatski košarkaški prvak Zadar borit će se za peto mjesto na ABA Superkupu u Podgorici, gdje je u razigravanju momčad Danijela Jusupa u utorak svladala beogradski FMP sa 77-71 (32-12, 13-22, 16-26, 16-11).

Zadar će u utakmici za peto mjesto igrati protiv beogradske Mege, dok će se FMP i Cedevita Olimpija boriti za sedmo mjesto.

U polufinalnim dvobojima koji su na rasporedu u utorak, sastat će se Partizan - Igokea (18 sati) i Budućnost - Studentski centar (21 sat).

Zadarsku momčad je protiv FMP-a predvodio najbolji igrač dvoboja Lovro Mazalin koji je ubacio 26 koševa uz sedam skokova, dvije asistencije i dvije ukradene lopte. Arijan Lakić je ubacio 14 poena, a Patrik Jambrović je spojio devet koševa i osam skokova. Kod FMP-a su najbolji strijelci bili Luka Ašćerić i Amerikanac Jordan Walker sa po 16 poena svaki. Valja istaknuti kako je Zadar nastupio bez svoja dva najbolja igrača Luke Božića i Darija Drežnjaka.

Zadrani su odlično otvorili utakmicu i već u prvoj četvrtini došli do čak 24 koša prednosti (29-5). Prva četvrtina je završila 32-12, a Zadar je u sljedeće dvije četvrtine bio značajno neefikasniji ubacivši u 29 koševa i sljedećih 20 minuta. Momčad Danijela Jusupa je pritom popustila u obrani i primila 48 koševa pa je Zadar ušao u zadnju četvrtinu s minimalnim vodstvom (61-60).

U zadnjoj četvrtini je FMP u 36. minuti imao četiri koša prednosti (69-65), ali je Zadar odgovorio serijom 12-0 i došao do pobjede pa će u srijedu (15 sati) igrati utakmicu za peto mjesto protiv Mege koja je u prvoj utakmici današnjeg progama svladala ljubljansku Cedevitu Olimpiju s 88-75.