LA LAKERSI LAKO

Sedam koševa Ukića nedovoljno za 'cavse'

07.12.2009 u 10:39

Na NBA parketima odigrano je pet utakmica, a trijumfe su upisali New York Knicksi, Cleveland Cavaliersi, Detroit Pistonsi, Miami Heat i Los Angeles Lakersi

Cleveland Cavaliersi iskoristili su u nedjelju seriju 29:0 da slome Milwaukee Buckse 101:86 u svojoj 12. pobjedi u 14 utakmica.

Delonte West je ubacio 14 od ukupno 21 koša dok su vodeći iz Centralne Divizije Cavaliersi pretvorili zaostatak od 17:10 u prednost od 39:17.

'Znamo koliko smo jaki kada imamo Delonteovu visoku razinu igre', izjavio je nakon utakmice Clevelandov LeBron James koji je utakmicu završio s 14 koševa i 10 asistencija.

West je bio pod 'vatrom' u drugoj četvrtini kada je zabio svojih prvih 14 koševa dok je vodstvo Cavaliersa preraslo iz 21:17 u 35:17.

Milwaukee, koji je utakmicu otvorio nizom od 11:0, nije zabio koša više od 10 minuta za vrijeme Clevelandovog pohoda.

Mo Williams (13), J.J. Hickson (11) i Shaquille O'Neal (10) također su imali dvoznamenkasti učinak za Cavalierse, koji su vodili 52:33 na poluvremenu.

Brandon Jennings je postigao 24 koša za Milwaukee, ali ga suigrači nisu baš pratili - Carlos Delfino i Hakim Warrick su dodali svaki po 11 koševa.

U Los Angelesu Lakersi nisu trebali čudo, šut u zadnjoj sekundi za pobjedu, nego su Phoenix Sunse svladali bez problema 108:88. Kobe Bryant je zabio 26 koševa, a aktualni prvaci su nastavili svoj pobjednički niz na devet pobjeda u nedjelju.

Ron Artest je zabio 15 i imao je pet ukradenih lopti, Španjolac Pau Gasol je dodao 14, a Bynum 13.

Lakersi su dominirali nad Sunsima cijelu utakmicu, a vodili su 10 koševa na poluvremenu. Nakon nekoliko koševa Gasola i Bynuma na početku treće četvrtine povećali su prednost na 68:52.

Sunsi su se približili na 72:63, ali su se Lakersi opet odvojili. Bryant je zabio devet koševa, uključujući i jednu tricu na kraju četvrtine okončavši seriju od 15:3 za vodstvo 87:66.

Amare Stoudemire je postigao 18 koševa uz osam skokova, Steve Nash je završio utakmicu s 12 koševa i 10 asistencija za Phoenix (15-6) kojem je ovo treći poraz u zadnje četiri utakmice.

Rezultati:

New York Knicks - New Jersey Nets 106:97
Milwaukee Bucks - Cleveland Cavaliers 86:101 (Ukić igrao 15 minuta, 7 koševa, 1 asistencija)
Detroit Pistons - Washington Wizards 98:94
Sacramento Kings - Miami Heat 102:115
Los Angeles Lakers - Phoenix Suns 108:88