SPEKTAKL NA ALLIANZ ARENI

Šampionski! Borussia srušila Bayern usred Münchena

19.11.2011 u 20:41

Olić je u igru za Bayern ušao u 72. minuti, Perišić za Borussiju 17 minuta kasnije, dok je Pranjić susret odgledao s klupe

U derbiju njemačkog prvenstva, Borussia Dortmund je pobijedila Bayern u Münchenu 1:0 pogotkom Marija Götzea u 65. minuti. Ovim slavljem, drugim uzastopnim u Allianz Areni (3:1 pobjeda prošle sezone), aktualni prvak došao je na svega dva boda od vodećeg Bayerna.

Od hrvatskih igrača u Bayernu, Ivica Olić u igru je ušao u 72. minuti umjesto Thomasa Müllera, dok je Danijel Pranjić utakmicu odgledao s klupe. Ivan Perišić ušao je u 89. minuti umjesto asistenta za jedini gol, Japanca Kagawe.

Zanimljivo, od tri poraza ove sezone, Bayern je dva doživio na domaćem terenu, i to od dvije Borussije - u prvom kolu od kluba iz Mönchengladbacha i sad od Dortmunđana. Još zanimljivije, Bayern je kod kuće u sedam kola primio samo dva gola. I oba gola značila su poraz!