LIGA PRVAKA

Šahtar srušio europskog prvaka, Juve se provukao

23.10.2012 u 23:19

Nogometaši Šahtara pobijedili su na svojoj Donbass Areni u Donjecku momčad Chelseaja s 2:1 u ogledu 3. kola Lige prvaka u skupini E

Hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva u najavi utakmice je rekao kako očekuje pobjedu Šahtara proritv aktualnog prvaka Europe. Bio je u pravu, ali on nije dobio priliku sudjelovati u uspjehu svoje momčadi, već ga je pratio s klupe, za razliku od kapetana Darija Srne koji je odigrao svih 90 minuta za domaću momčad.

Šahtar je poveo već u 3. minuti. John Terry blokirao je pokušaj domaćih, ali se lopta sretno odbila do Alexa Teixeire koji ju je prizemnim udarcem poslao u mrežu. U 52. minuti je ukrajinski prvak udvostručio prednost. Hazard je izgubio loptu koju je pokupio Luiz Adriano i povukao kontru. Poslužio je Fernandinha koji je preciznim niskim udarcem poentirao za 2:0.

Chelsea je u završnici ogleda uspio samo ublažiti poraz. Strijelac je bio Oscar na asistenciju Ivanovića. Brazilcu je to bio već treći pogodak ove sezone u Ligi prvaka. Prethodna dva zabio je Juventusu.

Roberto di Matteo pretrpio je, tako, prvi poraz u Ligi prvaka kao menadžer Chelseaja.

Juventus je priredio razočaranje svojim navijačima, odigravši u gostima kod Nordsjaellanda samo 1:1. Mogli su Torinezi ostati i bez ičega, ali je Mirko Vučinić u 81. minuti spasio jedan bod svoje momčadi. Nakon centrašuta Isle s desne strane, crnogorski je napadač tukao iz voleja desnom nogom precizno u kut.

Domaćin je poveo u 50. minuti, kada je odličan gol iz slobodnog udarca postigao Beckmann, koji je time 'potpisao' prvi gol svog kluba u Ligi prvaka u povijesti.

Naš Ivan Runje odigrao je cijelu utakmicu za domaćine. U 29. minuti tukao je glavom nakon kornera, ali nije bio precizan. U 68. minuti dobio je žuti karton. Mario Tičinović, drugi hrvatski igrač u Nordsjaellandu, nije ulazio u igru.

Trećim uzastopnim remijem je 'stara dama' dosta umanjila šanse za plasman u nokaut-fazu. Utjeha navijačima Juventusa je da su njihovi u ljubimci uspjeli uzeti sva tri puta po jedan bod nakon što su u svakoj utakmici gubili. Ono što ih sigurno posebno rastužuje jest podatak da Juventus nije dobio niti jednu od zadnjih 10 utakmica na europskoj pozornici. Jedan poraz i devet remija.

Šahtar prevodi ljestvicu sa 7 bodova, Chelsea je ostao na četiri, Juventus ima tri boda, a Nordsjaelland je osvojio svoj prvi.

Mario Mandžukić odigrao je svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi Bayerna kod Lillea 1:0 u F skupini. U 70. minuti dobio je žuti karton. Pogodak za Bavarce zabio je Thomas Müller iz kaznenog udarca koji je iznudio kapetan Philipp Lahm. Činjenica da su obje momčadi zapucale samo po dva puta u okvir gola vjerojatno je dovoljan pokazatelj kakvu je utakmicu vidjelo oko 50.000 gledatelja.

Roberto Soldado trima je golovima torpedirao dosad maksimalni BATE Borisov u Minsku. Prvi je zabio u prvoj minuti sudačke nadoknade iz penala kojeg je sam izborio, a preostala dva u 55. i 69. minuti. Ovo mu je već drugi hat-trick u karijeri u Ligi prvaka. Prvi je ostvario prošle sezone protiv belgijskog Genka.

Valencia, BATE Borisov i Bayern imaju po 6 bodova, Lille je izgubio sve tri utakmice.