četiri gola poljaka

Sada je jasno zašto Andrej Kramarić nije htio obećavati naslov najboljeg strijelca Bundeslige, a Lewandowski kao da ga je čuo

04.10.2020 u 22:42

Nogometaši Bayerna pobijedili su na Allianz Areni berlinsku Herthu sa 4:3 (1:0), a sva četiri pogotka za europske prvake postigao je najbolji nogometaš Lige prvaka u prošloj sezoni Poljak Robert Lewandowski.

Prvi od svoja četiri pogotka Lewandowski je postigao u 40. minuti, a u 51. minuti je Poljak udvostručio prednost domaćina. No, to nije obeshrabrilo gostujuću momčad koja je u sljedećih 20 minuta izjednačila. U 60. minuti Cordoba je smanjio zaostatak Herthe, a u 71. minuti Cunha je na asistenciju Piateka po drugi put svladao Manuela Neuera.

U 85. minuti je veza Mueller - Lewandowski ponovno donijela prednost Bavarcima, da bi samo tri minute poslije 20-godišnji Herthin napadač Jessic Ngankam izjednačio na 3:3.

Pobjedu Bayernu u drugoj minuti sučevog dodatka donio je Lewnadowski iz kaznenog udarca koji je dosuđen jer je upravo Poljaka u skoku na vrhu peterca povukao Mittelstadt.

Lewandowski do ovog kola nije još zabijao u novoj sezoni, ali kako je odmah zabio četiri, već je skočio na drugo mjesto strijelaca Bundeslige, dok je na prvom još uvijek naš Andrej Kramarić, koji je u prva tri kola zabio šest golova.

No, zanimljivo, prošlog tjedna, nakon hat-tricka Bayernu, Kramarić je rekao da ne mašta o naslovu najboljeg strijelca jer svjestan je klase Lewandowskog ali i snage Bayerna koja će Poljaka češće gurati u gol prilike.

U prvom nedjeljnom susretu Wolfsburg i Augsburg su odigrali bez golova, što je već treći remi za Wolfsburg na otvaranju sezone uz samo jedan postignuti pogodak, dok je Augsburg skočio na drugo mjesto.

Domaćin je bio bliži pobjedi, imao je niz sjajnih prilika, ali nije uspio izboriti prvu pobjedu ove sezone.

Hrvatski reprezentativac Josip Brekalo je odigrao cijeli susret za domaći sastav, a u 26. minuti je postigao lijepi pogodak s ruba kaznenog prostora. Međutum, sudac Felix Zwayer je nakon asistencija VAR-a poništio gol zbog zaleđa Wouta Weghorsta koji je započeo akciju.