EUROLIGA

Ruskinje bez milosti prema Novom Zagrebu

19.12.2012 u 20:11

Košarkašice Novog Zagreba pretrpjele su i sedmi poraz u skupini C Eurolige. Bolje su u dvorani II Doma sportova bile Ruskinje iz Jekaterinburga sa 101:70...

Bila je ovo praktički nemoguća misija za naše košarkašice s obzirom da je preko puta stajala ponajbolja ekipa Eurolige, koja je u dosadašnjih šest utakmica upisala isto toliko pobjeda. Susret je bio riješen nakon prvih 10 minuta, koje su gošće dobile 30:17.

Razlika je nakon toga iz četvrtine u četvrtinu samo rasla, te se tek u posljednjoj malo zaustavila. Naime, posljednjih 10 minuta Zagrebašice su izgubile sa svega 18:17.

Čak šest igračica Jekaterinburga bilo je dvocifreno po broju koševa, a najefikasnija je bila bivša igračica WNBA lige Diana Taurasi sa 16 poena i sedam asistencija.

U redovima naše momčadi Sandra Mandir i Mirna Mazić ubacile su po 17, Latoya Williams 14, Leilani Mitchell 11, te nitko drugi više od dva poena.

Novim porazom Zagreb je sada na omjeru 1-7, te uvjerljivo drži posljednje mjesto u skupini.

Euroliga košarkašica, 8. kolo, skupina C
Redoslijed: 1. Galatasaray 15, 2. Jekaterinburg 14 (-1), 3. Mondeville Basket 11 (-1), 4. Prag 11, 5. Polkowice 9 (-1), 6. Salamanca 9 (-1), 7. Novi Zagreb 9.