09.03.2016 u 20:10

• +2

Osmina finala LP, Zenit - Benfica

Izvor: Reuters / Autor: Maxim Zmeyev

Nogometaši Benfice izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom dvoboju osmine finala u St Peterburgu pobijedili Zenit 2-1 i tako potvrdili pobjedu 1-0 iz prve utakmice

Zenit je poveo u 69. minuti golom Hulka, no Portugalci su u posljednjih pet minuta postigli dva gola i okrenuli rezultat. U 85. minuti je izjednačio Gaitan koji je pospremio odbijanac nakon što je Lodigin sjajno obranio udarac Jimeneza sa 20 metara. Ruski vratar je odbio loptu u vratnicu, a Gaitana neometan pogodio za 1:1.

Nakon toga je bilo jasno kako Benfica ide dalje jer Zenitu u tom trenutku trebala pobjeda od dva gola razlike. Potpuni preokret dogodio se u sudačkoj nadoknadi kada je Talisca zabio za pobjedu gostiju.

Benfica je tako nakon sezone 2011/12. opet u četvrtfinalu najbogatijeg nogometnog natjecanja.