EHF EUROPSKI KUP

Rukometašima Sesveta ostali tek teoretski izgledi za prolazak u polufinale

19.03.2023 u 22:32

U prvom susretu četvrtfinala EHF Europskog kupa, rukometaši Sesveta su u dvorani u Jelkovcu izgubili od norveškog kluba Naerbo IL sa 20:26 (9:10).

U prvom poluvremenu gledali smo izjednačenu igru, međutim Norvežani su u drugom dijelu bili bolji i na koncu su slavili s velikih šest razlike.

Nakon što su na odmor otišli s golom prednosti, gosti su na otvaranju drugog dijela stigli do tri gola prednosti (13:10).

U 44. minuti je bilo +4 (19:15), potom je gostujuća prednost narasla na najvećih sedam razlike (26:19). Na koncu je završilo 26:20.

Norveški sastav su do pobjede predvodili John Thue sa sedam i Ole Naerland sa šest golova, dok je Halvor Elias Naerland imao deset obrana.

Kod Sesveta najbolji je bio Ivan Dumenčić sa 10 golova, dok su Patrik Hršak i Davor Gavrić zabili po dva pogotka. Filip Perić je imao 12 obrana.