SVLADALI NEXE

Rukometaši Zagreba po 22. put osvojili hrvatski Kup

17.05.2015 u 21:07

Rukometaši PPD Zagreba pobjednici su 24. izdanja Kupa Hrvatske, oni su svog 22. trofeja u ovom natjecanju stigli 33-27 (15-14) pobjedom u finalu protiv našićkog Nexea u Umagu.

U prvom dijelu susreta vodila se velika bitka između hrvatskog prvaka i viceprvaka, no zagrebaši su u drugom dijelu nadigrali Našičane. U susret je dobro ušao Nexe koji je preko Josipa Božića Pavletića i Tomislava Nuića poveo sa 3-1. No, ubrzo je Zagreb preokrenuo rezultat u svoje vodstvo od 7-4. U 19. minute Našičani su poravnali na 10-10 da bi na odmor Zagreb otišao s minimalnom prednošću od 15-14.

Drugo poluvrijeme donijelo je posloženiju igru Zagreba koji se počeo odvajati od Nexea. U 50. minuti PPD Zagreb je serijom 4-0 pobjegao na 29-22 i odlučio utakmicu.

Luka Stepančić je s osam golova bio najefikasniji kod PPD Zagreba, a Saša Barišić-Jaman je s devet pogodaka predvodio Nexe.