EHF EUROPSKA LIGA

Rukometaši Nexea teško stradali na dalekom gostovanju u Moskvi; zabili su tek 18 pogodaka

24.11.2020 u 20:43

Rukometaši našičkog Nexea doživjeli su težak poraz u 3. kolu skupine C EHF Europske lige, a na gostovanju u Moskvi svladao ih je domaći CSKA sa 29:18 (15:8)

Po četiri pogotka za Nexe postigli su Fran Mileta i Janko Kević, a tri Živan Pešić. Vratar Moreno Car sakupio je 12 obrana. Kod pobjednika su najbolji strijelci sa po pet golova bili Vinogradov i Ribov, dok je vratar Viktor Kirejev obranio 17 udaraca.

Momčad Hrvoja Horvata držala se u relativnoj rezultatskoj ravnoteži samo prvij 17 minuta, kad je prednost ruske momčadi još uvijek bila samo dva pogotka (8:6). No, tada su Moskovljani napravili prvu seriju od pet golova i u 27. minuti poveli sa 13:6.

S dva gola u posljednjoj minuti prvog poluvremena te tri pogotka u početne tri minute drugog dijela CSKA je u 33. minuti prvi put došao na +10 (18:8). Samo još jednom su hrvatski doprvaci uspjeli smanjiti zaostatak na jednoznamenkast broj (18:9).

CSKA je sustavno gradio prednost do najvećih +14 (29:15) u 50. minuti. Rusi su u zadnjih deset minuta ostali bez pogotka pa su Našičani uspjeli ublažiti poraz do konačnih 29:18.

U drugoj utakmici u skupini švedski Alingsas je u svojoj dvorani nanio prvi poraz njemačkom Magdeburgu svladavši ga sa 30-29 pogotkom Lindberga sa zvukom sirene.

Nexe je ostao na dva boda i pao na peto mjesto. Magdeburg i Alingsas imaju po četiri boda, a CSKA i Montpellier po dva, ali Francuzi su odigrali tek jednu utakmicu. Turski Bešiktaš je u poražen u prva dva dvoboja.

Našičani će u utorak, 1. prosinca, (20.45 sati) u 4. kolu ugostiti Magdeburg.

EHF Europska liga (m), skupina C - 3. kolo: CSKA Moskva - Nexe 29:18, Alingsas - Magdeburg 30:29, Montpellier - Bešiktaš (20.45)