30.07.2013 u 20:31

• +10

Liga prvaka, 3. pretkolo: Dinamo - Šerif

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Lukunić

Nogometaši Dinama pobijedili su moldavski Šerif iz Tiraspola u prvoj utakmici trećeg pretkola nogometne Lige prvaka rezultatom 1:0

Liga prvaka, treće pretkolo:

Dinamo - Šerif 1:0 (Rukavina 89)

Tijek utakmice:

Kraj - Dinamo zasluženo odlazi s prednošću pred uzvrat i favorit je za prolazak dalje
92' - Zelenika spašava Dinamo, opet brani zicer iz blizine!
91' - velika prilika za Kramarića, ali njegov udarac odlazi iznad gola!
89' - goool za Dinamo! Rukavina je pogodio glavom i donio veliku prednost!
87' - Rukavina je ostao sam, pucao glavom i promašio
85' - gosti i dalje uspješno drže nulu, napadi Dinama malo su i splasnuli
77' - Šimunić je izgubio loptu u opasnoj zoni, no obrana Dinama uspjela je rasčistiti opasnu situaciju
75' - kakva prilika za Dinamo! Fernandes je izašao sam pred Tomića, pucao i suprotni kut i promašio za koji centimetar!
74' - umorni Soudani izlazi, ušao Rukavina
70' - Bad Blue Boysi su nakon pregovora s policijom izašli sa sjeverne tribine bez incidenata
69' - Zelenika spašava Dinamo! Prva suvisla akcija Šerifa završila je udarcem glavom Ricardinha iz blizine, ali Zelenika loptu vadi ispod grede
67' - pola sjeverne tribine je ispražnjeno, ali pola je ostalo...situacija je vrlo napeta i policija čeka naredbu nakon koje će krenuti na navijače
62' - BBB nastavlja s uvredama na račun Mamića, policija je dobila naredbu da isprazni tribinu...i sad kreće kaos...
57' - sjajan udarac Fernandesa, Tomić još bolje brani!
55' - odlična lopta u prostor za Soudanija, u zadnji čas Samardžić izbija u korner
50' - policija je ušla na tribinu s Bad Blue Boysima...za to vrijeme Husejinović puca s ruba kaznenog prostora, metar preko gola
47' - gol za Dinamo ali je poništen! Husejinović je tukao, Tomić odbio loptu, natrčao je Soudani i zabio, no bio je u zaleđu
Poluvrijeme - Dinamo je ima velik broj prilika, ali nije zabio. No, Šerif djeluje očajno, kao momčad bez glave i repa i teško je vjerovati da će izdržati s pozitivnim rezultatom u sljedeća tri poluvremena
40' - sjajni Fernandes gura loptu kroz noge braniču, ulazi u kazneni prostor, no Samardžić je pomeo loptu i igrača...sudac kaže: nema penala...
30' - dvije odlične solo akcije Soudanija, no dodavanja su mu bila neprecizna
26' - Šimunić puca glavom nakon kornera, sudac sudi prekršaj u napadu
25' - Fernandes opasno ubacio, lopta preletjela sve, Tomić ju izvadio iz svog lijevog kuta
22' - Čop izborio slobodnjak na rubu kaznenog prostora, kojeg je zatim zapucao u živi zid...za to vrijeme BBB nastavlja s uvredama na račun Mamića
17' - kakva prilika za Dinamo! Husejinović je dobio loptu u prostor, ubacio na drugu stativu za Soudanija, ali on za milimetar ostaje kratak i lopta odlazi u gol aut
16' - odlična akcija na Pinta, ovaj probija stranu, ali njegovu povratnu loptu braniči čiste i šalju u korner
10' - udarac po golu Dinama iz slobodnjaka, Zelenika sigurno brani
6' - Fernandes zabija pogodak, ali igrao je prije toga rukom pa mu je gol poništen
5' - prva ozbiljna akcija Dinama, obrana Šerifa petlja, ali ipak uspjeva izbaciti loptu daleko od gola
1' - počeo je dvoboj, odmah sa skandiranjem 'Mamiću, cigane'

Sastav Dinama: Zelenika - Pinto, Addy, Šimunić, Pivarić - Ademi, Pamić - Soudani, Husejinović, Fernandes - Čop.

Sastav Šerifa: Tomić - Metoua, Samardžić, Willian, Paye - Ricardinho, Stanojević, Fernando, Luvannor - Markovski, Cadu