ARGENTINSKI PARNI VALJAK

Ronaldo zabio tri, Messi odmah morao - četiri

27.01.2013 u 21:30

Najbolji svjetski nogometaš Lionel Messi pružio je još jednu nezaboravnu partiju u sklopu 21. kola Primere. Samo dva sata nakon što je Cristiano Ronaldo zabio tri gola za Real Messi je za Barcelonu zabio četiri iatalonski je velikan na Camp Nou svladao sa Osasunu 5:1

Jedanaesta je to utakmica zaredom u elitnom razredu španjolskog nogometa u kojoj se omaleni Argentinac upisao u strijelce. Golijadu je otvorio već u 11. minuti kada je nakon proigravanja iz neposredne blizine matirao Osasuninog vratara Andresa Fernandeza izbacivši ga varkama na mjestu iz ravnoteže i poslavši mirno loptu u praznu mrežu.

U 24. minuti Osasuna je izjednačila lijepim udarcem Raoula Loea s ruba kaznenog prostora, ali je već tri minute kasnije sastav iz Pamplone ostao s igračem manje nakon što je stoper Javi Arribas zaslužio drugi žuti karton zbog igranja rukom u kaznenom prostoru. Siguran izvođač s bijele točke bio je, pogađate, Messi.

Kada je Messi raspoložen jednostavno ga se ne može zaustaviti

Na poluvrijeme se otišlo s vodstvom Barcelone golom Pedra na asistenciju Danija Alvesa, a potom je u drugom dijelu Messi zabio još dva gola u tri minute, u 56. i 58, prvo na asistenciju Davida Ville, pa Adriana.

Ukupno je ove sezone zabio 33 ligaška gola i uvjerljivo je najbolji strijelac lige (Ronaldo je drugi sa 21 golom).