TRIJUMF REALA U DERBIJU

Ronaldo uništio Atletico, Kovačić i Modrić dokazali da mogu zajedno!

19.11.2016 u 22:34

U velikom madridskom derbiju 12. kola Primere nogometaši Reala pobijedili su Atletico rezultatom 3:0, uz hat-trick Ronalda i nastup Luke Modrića te Matea Kovačića od prve minute...

Nakon ranijeg kiksa Barcelone protiv Malage Real je znao da pobjedom u velikom derbiju protiv Atletica može povećati svoju prednost na ljestvici Primere i upravo je to napravio na Calderonu.

Iako je Simeoneova momčad imala povremene dobre faze utakmice, na kraju je uvjerljivo izgubila od Reala, a junak susreta bio je Cristiano Ronaldo koji je zabio tri pogotka. Prvi je pao u 23. minuti iz slobodnjaka uz pomoć 'živog zida', drugi iz penala kojeg je sam izborio u 71. minuti, a treći nakon asistencije Balea u 77. minuti.

U pobjedi 3:0 'kraljevskog kluba' gledali smo od prve minute oba hrvatska reprezentativca. Luka Modrić imao je jedan opasan udarac koji je Oblak ukrotio u 21. minuti, u završnici je prijetio i glavom, a Mateo Kovačić istaknuo se čvrstinom i solidnom igrom tijekom cijelog susreta.

Real je ovim trijumfom povećao prednost ispred Barcelone na četiri boda, dok se Atletico nalazi tek na petom mjestu.