REAL 7, CR VIŠE OD POLA

Ronaldo show: Prestigao Suareza, pa Telma Zarru...

05.03.2016 u 17:52

Nogometaši madridskog Reala doslovno su polomili Celtu iz Viga i učvrstili treću poziciju u španjolskoj Primeri

Real je na Bernabeuu dočekao Celtu i goste iz Viga isprašili s krajnje uvjerljivih 7:1. Kraljevi, u čijim je redovima Kovačić odigrao svih 90 minuta (Modrić je još nedovoljno spreman) krenuli su u dizelaškom stilu i obranu gostiju otvorili 'tek' u 40. minuti kada je pritisak skinuo Pepe na asistenciju Isca.

Nakon odmora je krenula velika serija. Ronaldo je s dva gola povećao na 3:0, a Aspas smanjio na 3:1 i dodatno motivirao Realovce da zadovolje svoju publiku koja je opet zviždala u ranijoj fazi utakmice. Posebno je motiviran bio Ronaldo, koji je večer završio s četiri gola u mreži nesretnog Rubena Blanca.

Pogodio je unutar 15 minuta i treći za hat trick kojim je preuzeo vrh ljestvice strijelaca Primere od Luisa Suareza, a zatim u 76. minuti i svoj četvrti gol večeri kojim je na vječnoj ligaškoj ljestvici prešao i legendarnog Telma Zarru. Ronaldo sada ima 253 gola u 229 ligaških nastupa, ispred njega je još samo Messi koji je u Primeri pogađao vjerojatno nedostižnih (tko zna koliko će još) 305 puta.

U završnici su se među strijece upisali još Jese i Gareth Bale, bila je to jedna od onih večeri kada Real ispucava frustracije na nemoćnom protivniku. Vratit će im dozu samopouzdanja, ali izgledi za naslov još su im uvijek prilično neznatni.