SERIE A

Roma slavila protiv Lazija i vratila se na vrh

18.04.2010 u 20:41

Nogometaši Rome vratili su se na prvo mjesto talijanskog prvenstva zahvaljujući 2-1 (0-1) pobjedi protiv Lazija u posljednjem dvoboju 34. kola

Lazio je poveo u 14. minuti golom Tommasa Rochhija u 14. minuti, a rezultat je s dva gola u drugom poluvremenu preokrenuo crnogorski reprezentativac Mirko Vučinić u 53. iz 11-erca i 63. minuti.

Početkom drugog poluvremena Lazio je imao priliku iz 11-erca povisiti na 2-0, ali udarac Floccarija s bijele točke u 47. minuti obranio je Julio Sergio.

Ovom pobjedom Roma se vratila na vrh sa 71 bodom, jednim više od drugog Intera. Lazio je 16. sa 37 bodova, tri više od 18. Atalante koja se nalazi u zoni ispadanja.

Nogometaši Sampdorije izbili su na četvrto mjesto ljestvice talijanskog prvenstva zahvaljujući 2-1 (0-1) pobjedi protiv Milana u 34. kolu.

Gosti iz Milana su poveli preko Marca Borriella (20), ali preokret su u nastavku kreirali Antonio Cassano (54-11m) i Gianpaola Pazzinija (90+2).

S ova tri boda Sampdoria ih ima 57, dva više od petog Palerma, dok je Milan ovim porazom praktički izgubio izglede za naslov prvaka. Četiri kola prije kraja Milan ima šest bodova manje od Intera, a četiri od Rome koja će svoj susret 34. kola odigrati kasnije večeras protiv gradskog suparnika Lazija.

Igor Budan je igrao do 89. minute za Palermo koji je na gostovanju u Cagliariju igrao 2-2. Domaći su vodili sa 2-0 pogocima Cossua (28) i Jede (87), a bod gostima su donijeli Miccoli (88) i Abel Hernandez (90+5).