LIGA PRVAKA

Rog zabio iz slobodnjaka, Dinamo izbacio gruzijskog imenjaka

02.08.2016 u 20:52

U uzvratnoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka nogometaši zagrebačkog Dinama pobijedili su gruzijskog imenjaka u Tbilisiju zahvaljujući pogotku Marka Roga te tako s ukupnih 3:0 prošli u završnu fazu kvalifikacija za elitno klupsko nogometno natjecanje...

Sastav Dinama iz Tbilisija:Scribe - Lobanidze, Amisluašvili, Rene Santos, Špičić - Jigaur, Parunašvili - Čanturišvili, Coureur, Papunašvili – Dvališvili

Sastav Dinama iz Zagreba: Eduardo - Stojanovič, Schildenfeld, Sigali, Sosa - Benković, Antolić, Jonas - Soudani, Rog, Fernandes

Liga prvaka, 3. pretkolo

Dinamo T. - Dinamo Z. 0:1 (Rog 8), prva utakmica 0:2

Tijek utakmice

Kraj - zagrebački Dinamo zasluženo ide dalje nakon dvije pobjede protiv imenjaka iz Gruzije
90'+3 - poništen gol domaćih zbog zaleđa Gelašvilija
90' - četiri minute sudačke nadoknade
80' - raspala se igra domaćin, a defanzivni zagrebački Dinamo mirno kontrolira situaciju
65' - opasan udarac Benkovića iz slobodnjaka prolazi malo pokraj gola
59' - tukao je iz daljine i Benković, no preko gola
55' - Gelašvili traži penal, ali nije ga dobio
48' - Soudani je opalio iz daljine, Scribe lako brani
Poluvrijeme - naš prvak mirno drži prednost i blizu je prolasku dalje, jer Gruzijcima trebaju četiri gola u drugom dijelu
44' - zapeo je i Stojanovičev udarac, ali nije od bloka završio u mreži...nakon kornera prijeti Fernandes, no ništa od pogotka
35' - prijeti nakon slobodnjaka Amisluašvili, ali opet neprecizno
24' - šansa za Jigaurija, ali puca iz blizine pokraj gola
13' - Eduardo je obranio opasan udarac Renea Santosa

8' - goool za Dinamo iz Zagreba! Rog je zabio iz slobodnjaka uz pomoć živog zida!
5' - Čanturašvili pokušava iz zraka, ali neprecizno
2' - odmah šansa za naš Dinamo, pucao je Jonas s dvadesetak metara, ali neprecizno
1' - dvoboj u Tbilisiju je počeo, Sosa je startao za Dinamo umjesto Pivarića koji je na zagrijavanju povučen iz momčadi

Nakon uvjerljive pobjede uz ne toliko uvjerljivu igru u Zagrebu, pred Kranjčarovim Dinamom uzvratna je utakmica protiv imenjaka iz Tbilisija protiv kojeg mora potvrditi svoju kvalitetu. Prolazak dalje u Gruziji značio bi i osiguranje europske jeseni za aktualnog prvaka Hrvatske.

No, gruzijski domaćin neće se predati samo tako i učinit će sve da zagorča život našem Dinamu. Prednost 2:0 nastala zahvaljujući golovima Soudanija i Ćorića na Maksimiru je odlična zaliha, no treba biti oprezan i preživjeti pritisak u Tbilisiju.

Baš zbog toga Kranjčar se odlučio za defanzivni sastav bez Ćorića u prvih 11.