tužan i razočaran

Rio Ferdinand pisao je povijest Manchester Uniteda, pa je nakon debakla protiv Liverpoola poslao jasnu poruku iz bolničkog kreveta

25.10.2021 u 14:52

U nedjelju je na Old Traffordu odigran najveći derbi engleskog nogometa, a Liverpool je kao gost deklasirao Manchester United 5:0, čime su Redsi stigli do najuvjerljvije pobjede u Kazalištu snova

Do nedjeljnog uspjeha, Redsi su najveću pobjedu na Old Traffordu ostvarili u ožujku 2009. kada su pobijedili 4:1. Ovog puta su već nakon 50 minuta igre imali 5:0, a od 61. minute i igrača više, no 'stali su na loptu'.

Posljednji put United je kod kuće izgubio istovjetnim rezultatom (0:5) prije 66 godina od Manchester Cityja.

Junak utakmice bio je sjajni egipatski napadač Mohamed Salah koji je postigao tri gola (38, 45+4, 50), te upisao asistenciju za vodstvo 1:0.

Liverpool je furiozno ušao u susret i gosti su poveli u petoj minuti golom Nabyja Keite, da bi u 13. minuti već bilo 2:0, nakon što je zabio Diogo Jota.

Naravno, ni jednom navijaču, a kamoli bivšem igraču, koji je uz to i pisao povijest Manchester Uniteda, ovakav debakl nije dobro sjeo. Vidno razočaran bio je i 42-godišnji Rio Ferdinand, koji je u dresu Vragova, noseći ga od 2002. do 2014. godine, odigrao 455 utakmica.

'Ovih 60 minuta su me poslali u šok sobu', napisao je Rio Ferdinand, ne otkrivajući pravi razlog zbog kojeg je završio u bolničkom krevetu.