'modri' brod se nasukao

Rijeka u derbiju s igračem više stigla do važne i uvjerljive pobjede protiv Dinama

07.03.2018 u 19:20

U odgođenom susretu 23. kola Hrvatski Telekom Prve HNL Rijeka je na Rujevici deklasirala Dinamo 4:1. Dinamo je poveo preko Gavranovića (16'), no u 26. minuti isključen je Lešković te je Rijeka golovima Hebera (19', 59'), Pavičića (48') i Puljića (87') stigla do uvjerljive pobjede u derbiju

Dinamo je u derbi ušao s devet bodova više od prvog pratitelja Hajduka i utakmicom manje, te sa čak 15 bodova više od branitelja naslova Rijeke. Usprkos uvjerljivom porazu 'modri' su i dalje uvjerljivo vodeći, no u zadnja tri kola izgubili su dva velika derbija. Prvo od Hajduka na stadionu Maksimir (0:1), a sada i od Rijeke na Rujevici.

Dinamo je poveo u 16. minuti golom bivšeg napadača Rijeke Marija Gavranovića. Dani Olmo je prošao Marina Leovca i sjajno ubacio s desne strane, a Gavranović je majstorski u padu glavom pogodio suprotni kut. Premda je uobičajeno da igrači ne slave golove koje postignu svojim bivšim momčadima, Gavranović je burno proslavio pogodak izazvavši time žestoke reakcije domaćih navijača koji su ga vrijeđali i zviždali mu.

Autor: youtube

Samo dvije minute kasnije Rijeka je izjednačila nakon velike pogreške Dinamova golmana Dominika Livakovića. 'Modra' jedinica je očajno izvela gol-aut, dodavanje je presjekao Čolak i uposlio Hebera koji zabija za 1:1. Bio je to njegov deseti pogodak ove sezone u dresu još uvijek aktualnog prvaka.

Novi problemi za Dinamo stigli su u 26. minuti kada je Marko Lešković nakon neopreznog starta laktom na Čolaka dobio drugi žuti i morao je napustiti igru. Lešković, još jedan bivši igrač Rijeke u Dinamovima redovima, prvi žuti je zaradio već u drugoj minuti utakmice.

Već u trećoj minuti nastavka Rijeka je povela lijepim pogotkom Domagoja Pavičića s ruba kaznenog prostora. Bivši igrač Dinama sjajno je 'zakucao' loptu pod prečku.

Korak bliže pobjedi Rijeka je stigla u 59. minuti drugom golom Brazilca Hebera na utakmici. Nikola Moro je 'poklonio' Riječanima loptu na centru, Čolak je povukao, te sjajno asistirao Hebera koji hladnokrvno prebacuje istrčalog Livakovića za uvjerljivo 3:1 vodstvo.

Sjajnu predstavu Rijeka je zaključila i četvrtim golom, u 87. minuti Jakov Puljić je majstorski pogodio preko zida iz slobodnjaka sa 25 metara.

Na ljestvici vodi Dinamo s 56 bodova, Hajduk je drugi s 47 bodova, a Rijeka na trećem mjestu ima 44 boda. Osijek na četvrtom mjestu ima 39 bodova i dvije utakmice manje.