SUPERSPORT HNL

Rijeka slavila kod Slavena i preskočila Osijek, Frigan opet zabio

01.05.2023 u 20:15

Nogometaši Rijeke vratili su se na treće mjesto ljestvice HNL-a 3-1 (2-0) gostujućom pobjedom protiv Slavena Belupa u Koprivnici u posljednjoj utakmici 32. kola

Rijeka je povela sa 2-0 golovima Princea Ampema (1) i Veldina Hoxhe (20), Ivan Krstanović (47) je vratio nadu domaćima u pozitivan rezultat, ali je najbolji strijelac Rijeke Matija Frigan (79) pogotkom za 3-1 osigurao mirnu završnicu svojoj momčadi.

Domaći vratar Ivan Sušak imao je očajan ulazak u utakmicu i izravni je krivac za prva dva gola gostiju u otvaranju. Već u 36. sekundi Rijeka je povela, Soldo i Sušak se nisu dobro sporazumjeli pa niti jedan od njih dvojice nije pokupio dugu loptu poslanu s Rijekine polovice. Situaciju je iskoristio Ampem i postigao najbrži pogodak ove sezone u HNL-u.

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

U 20. minuti Rijeka je povećala prednost. Banda je izveo slobodni udarac iskosa s desnog boka, Sušak nije dobro reagirao, ispustio je loptu, a u gužvi koja je nastala najbolje se snašao Hoxha.

Nadu domaćima na samom startu nastavka vratio je 40-godišnji veteran Krstanović, Mudržaija i Bosec lijepo su kombinirali na desnom krilu, uslijedio je ubačaj na kojega Božić nije dobro reagirao, ali je lopta stigla do Krstanovića koji je potvrdio reputaciju odličnog strijelca.

Ipak, u 79. minuti Rijeka je potvrdila pobjedu. Hoxha je sjajno proigrao Grgića na desnom boku, ovaj je poslao prizemnu loptu na peterac gdje je natrčao Frigan i postigao svoj 13. pogodak sezone.

• +16
32. kolo SuperSport HNL-a: Slaven Belupo - Rijeka, 1.5.2023. Izvor: Cropix / Autor: Zeljko Hajdinjak

Treća Rijeka sada ima 47 bodova, dva više od četvrtog Osijeka, dok je Slaven Belupo ostao šesti sa 40 bodova, jednim manje od pete Istre 1961, a jednim više od sedmog Varaždina.

Dinamo je sa 71 bodom osigurao naslov prvaka, drugi Hajduk ima 59 bodova, dok je u borbi za ostanak pretposljednja Gorica sa 28 bodova, jednim više od posljednjeg Šibenika.