SVI GOLOVI IZ DERBIJA

Rijeka prekinula crni niz kod 'lokosa'; pogledajte katastrofalnu pogrešku vratara Grbića

29.03.2019 u 20:58

U drugoj utakmici 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige igranoj u petak, u Kranjčevićevoj je Rijeka svladala Lokomotivu 2:1

Igora Bišćana je dio najvjernijih navijača Rijeke dočekao na 'nož' zbog grijeha iz prošlosti, ali mladi stručnjak na klupi prvoligaša s Rujevice, na kojoj je nasljedio Matjaža Keka, radi fantastičan posao. Upisao je 11. pobjedu u zadnjih 16 utakmica te se pod njegovim vodstvom momčad učvrstila na drugoj poziciji iza nedodirljivog Dinama.

Iako s dosta izostanaka, te prvog strijelca Hebera koji je otišao u američki MLS, Riječani su u Kranjčevićevoj napokon prekinuli crni niz, jer su zadnja četiri prvenstvena susreta kod 'lokosa' izgubili.

• +5
Lokomotiva - Rijeka, 26. kolo HT Prve lige, 2018/19. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Gosti su do prednosti stigli nakon katastrofalne pogreške Grbića koji je vraćenu loptu loše ispucao do Gorgona, a ovaj je odmah poklon iskoristio i poentirao.

Na početku drugog dijela, u 49. minuti, domaćin je izjednačio. Poslije ubačaja s desne strane najviši u skoku bio je Majstorović.

Odluka o pobjedniku pala je u 72. minuti. Bio je to prizeman ubačaj s desne strane, a Puljić je samo malo dodirnuo lotu koja je prevarila vratara 'lokosa' za, pokazalo se, konačnih 2:1 za Rijeku.

Dinamo je prvi sa 64 boda, Rijeka je na drugoj poziciji odmakla pratnji, ima 50 bodova, sedam više od Osijeka, devet više od Lokomotive i deset od Hajduka.