GOLIJADA

Rijeka na najbolji mogući način najavila veliki derbi na Rujevici

05.03.2018 u 14:51

U drugoj nedjeljnoj utakmici 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige na Rujevici su nogometaši Rijeke pobijedili Lokomotivu (3:1)

Rijeka je nastavila sjajan prvenstveni niz upisavši devetu uzastopnu pobjedu zaredom protiv 'lokosa' na domaćem travnjaku te je tako na najbolji način najavila srijedu i odgođeni derbi protiv vodeće momčadi prvenstva Dinama.

Gledatelji na Rujevici, njih više od četiri tisuće, vidjeli su sadržajnu utakmicu, s dosta prilika i što je najvažnije golovima.

U 22. minuti Bradarić je odigrao za Hebera čiji je udarac obranio Šemper, ali ujedno donio Rijeci korner. Grahovac je ubacio, Čolak prenio loptu, a Heber neometan glavom poentirao za 1:0.

Rijeka – Lokomotiva 1:0, Heber 23' Izvor: Društvene mreže

Lokomotiva se poslije primljenog gola probudila, krenula agresivnije i veliku priliku imala je u 30. minuti. Havojić je ubacio, a Krstanović je uspio pucati prije sudara sa Slugom, no lopta je otišla pored gola.

• +16
Rijeka - Lokomotiva, 24. kolo HT Prve lige, 2017/18. Izvor: Cropix / Autor: Matija Djanjesic / CROPIX

Bila je to najava onoga što se dogodilo u 40. minuti. Majstorović je poslije ubačaja s lijeve strane ostao sam i Sluga nije imao šanse - 1:1.

Rijeka – Lokomotiva 1:1, Majstorović 40' Izvor: Društvene mreže

U nastavku smo prvo vidjeli razdoblje bolje igre Lokomotive, pa zatim Rijeke. Pogodak je visio u zraku...

Igrala se 76. minuta kada je Heber sjajno gurnuo loptu za Čolaka koji je snažnim udarcem zatresao mrežu Lokomotive za 2:1 i veliko slavlje na tribinama.

Rijeka – Lokomotiva 2:1, Čolak 76' Izvor: Društvene mreže

U zadnjim trenucima susreta Puljić se izborio za jednu loptu na lijevom boku, Pavičić je odigrao za Kvržića koji je postigao treći gol za domaćina i potvrdio da tri boda ostaju na Rujevici.