22.08.2013 u 20:00

• +9

4. pretkolo EL, Rijeka - Stuttgart

Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj

Nogometaši Rijeke i Stuttgarta na Kantridi igraju prvu utakmicu play-offa za Europsku ligu. Leon Benko zabio je u 74. minuti za vodstvo Rijeke 1:0. Potom je Kvržić povećao na 2:0, ali dok su igrači još slavili, gosti su preko Ibiševića uspjeli smanjiti na 2:1. Na kraju je tim rezultatom završena utakmica, a kome će biti sretniji vidjet će se sljedećeg tjedan nakon uzvrata u Njemačkoj

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE

RIJEKA: Vargić - Tomečak, Lešković, Marić, Škarabot (od 78' - Boras) - Zlomislić, Maleš - Kvržić, Alispahić (od 68. Pokrivač), Sharbini (od 61. Močinić) - Benko
STUTTGART: Ulreich - Sakai, Schwaab, Rudriger, Molinaro - Boka, Gentner - Leitner, Cacau (od 68. Maxim), Harnik (od 84' Abdellaoue) - Ibišević

RIJEKA - STUTTGART 2:1 (0:0)

90'+5 KRAJ UTAKMICE
90'+4 - Vargić spašava još jednom svoju momčad
88' - GGOOLLL - tek što su gosti krenuli s centra, uspjeli su preko Ibiševića smanjiti na 2:1
87' - GGOOLLL - Kvržić pogađa za 2:0
84' - Abdellaoue je zamijenio Harnika
82' - još jedna velika prigoda za Stuttgart ali i Vargić sjajno brani Maximov udarac
81' - odlična Vargićeva reakcija na Ibiševićev udarac
78' - umjesto Škarabota ušao Boras
76' - Vargić dobro intervenira
74' - GGOOLLL - Benko je zabio za 1:0; na ubačaj Tomečaka s desne strane, Benko je glavom poentirao

71' - zabio je Harnik, ali bio je u zaleđu
68' - Cacau izlazi, Maxim ulazi; i Rijeka mijenja - ušao Pokivač umjesto Alispahića
67' - odličan udarac Leitnera, no Vargić lijepo paradom hvata loptu
61' - Leitnerov loš udarac; promjena u Rijeci - ušao Močinić - izašao Sharbini
57' - grubi start Zorana Kvržića, sudac muje pokazao žuti karton
55' - trude se domaćini, ali bez većih opasnosti po Ulreicha
49' - nervozna reakcija Cacaua, zbo gčega mu je Nijhuis pokazao žuti karton
47' - opet se Benko 'hrva' u 16-ercu gostiju
46' - Tomečakov ubačaj s desne strane, prošao malo preko Benkove glave
46' - počelo je drugo poluvrijeme; promjena u sastavima zasad nema

KRAJ PRVOG POLUVREMENA
45' - nakon nekoliko minuta zatišja, nova prigoda za Rijeku, ali opet je Sharbinjev ubačaj zaustavljen
42' - sve se više uočava umor kod igrača Rijeke
40' - još jedna poluprilika za Stuttgart, na svu sreću Harnik nije precizan
37' - Sakaijeva povratna lopta za Harnika, no Vargić dobro reagira
29' - krenula je i Armada; upaljene su baklje, razvučen veliki transparent; Kantrida odzvanja
28' - dobar i precizan udarac Harnika, lopta je pogodila i vratnicu, ali na svu sreću, lopta se odbila u gol-aut
27' - odlično proigravanje prema Benku, no obrana gostiju ga je dostigla i zaustavila
25' - Sharbinijeva minijatura, kroz noge suparniku, ali Nijemci mu odnose loptu
22' - pritisak Rijeke; Schwaab panično izbija u korner; a nakon ubačaja iz kuta Marić puca glavom kraj gola
20' - posljednjih par minuta igra se uglavnom na sredini terena, bez pravih akcija
15' - odlična ubačaj benka s lijeve strane, a na drugoj je vratnici nespretno loptu zahvatio Tomečak, pa je propala i ova prilika
12' - prema golu Stuttgarta puca i Tomečak, no lopta je otišla malo preko gola
10' - oslobodila se Rijeka pritiska i Kekova je momčad sada posve ravnopravna
9' - još jedna prilika za Rijeku, no nizozemski suci označili su zaleđe
7' - odlična prilika i na drugoj strani, ali je i Vargić sjajan
6' - odlična akcija Rijeke, koju je završio Benko udarcem lijevom nogom, s nekih pet metara, ali je Ulreich odlično reagirao
4' - prvi napad Rijeke; no Sharbinijev ubačaj nije prošao dalje od bloka 'švaba'
3' - Labbadijina je momčad preuzela kontrolu igre
1' - grubi start Boke na Alispahića
1' - počela je utakmica; prvi su loptu imali gosti