POGLEDAJTE GOLOVE

Turska 'petarda' u Osijekovoj mreži; Rijeka do velike pobjede

10.08.2023 u 23:06

Ovog četvrtka Osijek i Rijeka nastavili su svoj europski put. Osijek je doživio težak poraz 1:5 kod Adane, dok se Rijeka s Farskih Otoka vraća s pobjedom 3:1

ADANA DEMIRSPOR - OSIJEK 5:1

Adana Demirspor: Karačić, Svensson, Manev, Guler, Rodrigues, Stambouli, Akbaba, Sari, Belhanda, Akintola, Ndiaye

Osijek: Malenica, Gržan, Barišić, Mrktčjan, Drambajev, Brlek, Jugović, Nejašmić, Pušić, Caktaš, Mierez.

Erdogan je zabio za konačnih 5:1 Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport
Gržan je vratio Osijeku kakvu takvu nadu Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport
Ndiaye je realizirao penal Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport
Ndiaye je zabio treći gol za Adanu Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport
Sarijev gol za 2:0 Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport
Svensson je zabio za 1:0 Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport
  • 89' GOOOOL - Prekrasan gol Erdogana za visokih 5:1
  • 81' Nani je opalio s 40 metara, Malenica je imao problema s hvatanjem lopte, ali nije kažnjen
  • 77' Tomas je prisiljen mijenjati, jer Barišić više ne može igrati; umjesto njega ušao je Evangelou
  • 72' GOOOL Gržan je pogodio za smanjenje vodstva (1:4)
  • 71' nakon nekoliko promjena, Osijek je dobio penal (Fućak je ušao umjesto Miereza, a dvije promjene su bile i u Adani)
  • 67' GOOOL Ndiaye je precizan s 11 metara; Adana vodi 4:0
  • 66' penal za Adanu, Sari je srušen u 16-ercu, a sudac Kikacheishvili je pokazao na bijelu točku
  • 65' Brlek je zaradio žuti karton
  • 57' Mrktčjan je odlično prošao po lijevoj strani, ubacio a na loptu je natrčao Bukvić. Ipak, Karačić je uspio zaustaviti taj udarac
  • 55' dugo je trajala akcija Adane, Belhanda je imao priliku zabiti i četvrti gol, no pucao je pokraj gola
  • 52' GOOOL Ndiaye je povećao vodstvo Adane na 3:0
  • 47' Mierez je najavio bolji Osijek
  • 46' počelo je drugo poluvrijeme; Tomas je u igru poslao Lovrića i Bukvića; u svlačionici su ostali Jugović i Caktaš; za Adanu je ušao Nani umjesto Akintole
  • KRAJ PRVOG POLUVREMENA
  • 45'+5 Nejašmić je u zadnjim sekundama morao zabiti za Osijek. No, pucao je preko gola
  • 45'+5 sada je u 100-posotonoj prilici bio Ndiaye, ali Malenica je uspio zaustaviti njegov udarac
  • 45'+4 Sari je brzo prošao po desnom boku, ali njegov je udarac bio za malo neprecizan
  • 45'+3 loše Nejašmićevo dodavanje prema Malenici skoro je kažnjeno
  • 45'+2 Mierez je glavom pucao s nekih 11, 12 metara, ali ova prva Osijekova prilika ipak nije iskorištena
  • igrat će se još pet minuta sudačke nadoknade u 1. poluvremenu
  • 42' Barišić je nakon sudara glavama s Ndiayeom morao izaći s terena, jer krv je potekla iz njegove arkade
  • 28' Akintola je ispremiješao Osijekovu obranu, ali kada je pucao pogodio je blok gostiju; tražio je penal, ali nije ga dobio; u ponovljenoj snimci vidi se da je lopra pogodila Gržana u ruku
  • 23' Adana je i dalje u 'jurišu'...
  • 16' GOOOL - Adana vodi 2:0, Sari je strijelac
  • 7' nova prilika za Adanu, pucao je Yusuf Sari, ali lopta je prohujala preko gola
  • 3' GOOOOL - domaćini vode; pucao je s 30 metara; Svensson je matirao Malenicu
  • 2' napad Osijeka završio je prekrašjem Nejašmića, koji je kopačkom u glavu udario Maneva
  • počela je utakmica; Adana igra u bijelim dresovima, a osijek u tamnoplavima
  • uz Tomasovu momčad stiglo je i 15-tak navijača Osijeka, članova Kohorte
  • stadion u Adani nije ispunjen do posljednjeg mjesta, ali dojam je da se na tribinama okupilo 22, 23 tisuće gledatelja

• +15
Adana Demirspor - Osijek, 3. pretkolo Konferencijske lige, 10.8.2023. Izvor: Profimedia / Autor: Mustafa Unal Uysal / AFP / Profimedia

B36 TORSHAVN - RIJEKA 1:3

B36 Torshavn: Lamhauge, Solheim, Jonsson, Egilsson, Benjaminsen, Johansen, E. Neilsen, Przybylski, B. Neilsen, Agnarsson, Skandari

Rijeka: Labrović, Veiga, Radeljić, Dilaver, Goda, Selahi, Banda, Pašalić, Fruk, Janković, Ivanović

Radeljić je zabio treći gol za Rijeku Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport
Goda je donio preokret Rijeci Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport
Janković je bio precizan s 11 m Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport
Agnarsson je šokirao Rijeku Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport
  • KRAJ UTAKMICE
  • 88' GOOOOL ubačaj s lijeve strane Radeljić je pretvorio u vodstvo Rijeke 3:1
  • 78' Pašalić je izveo slobodni udarac. Bilo je opasno, ali ne i dovoljno precizno
  • 71' Goda je uputio jedan oštar ubačaj, po travi, međutim Lamhauge se dobro postaio i uhvatio je loptu
  • 61' Janković je iskosa pucao u bliži kut i pogodio samo vanjski dio mreže
  • 51' promjena u momčadi B36, izašao je Agnarsson, a ušao Nielsen
  • 48' GOOOL Bruno Goda dovodi Rijeku u vodstvo
  • 46' počelo je drugo poluvrijeme
  • 45'+2 KRAJ PRVOG POLUVREMENA
  • 40' GOOOL - Janković je bio precizan s 11 metara
  • 39' penal za Rijeku; Egilsson je igrao rukom u svom 16-ercu
  • 33' GOOOL Nakon svih Rijekinih pokušaja, gol je zabio B36; nakon kontre je zabio Agnarsson
  • 30' odlična akcija Godina akcija dovela je rijeku do nove prilike, ali Lamhauge je bio oprezan
  • 29' došla je jedna povratna lopta do Selahija, ali niti on nije bio precizan; puno su već promašili Riječani
  • 25' nova velika prilika za Rijeku, Pašalić se lijepo oslobodio pratnje, pucao iskosa, s ruba 16-erca, ali malo pokraj gola
  • 22' Goda je pokušao udarcem iz daljine iznenaditi domaćeg golmana, ali pucao je preko gola
  • 17' netko od domaćih igrača u zadnji je tren legao pred Pašalića i zaustavio loptu na putu u gol
  • 14' evo i prilike za B36; pucao je Skandari, ali kraj gola
  • 13' Janković se sada našao u ulozi asistenta, ali Ivanović nije iskoristio ovo dodavanje
  • 10' u istoj minuti Janković je pucao još jednom; ovog puta poslao je loptu preko gola
  • 10' Rijeka i dalje pritišće; Niko Janković zaprijetio je domaćem golmanu, ali Lamhauge je bio oprezan
  • 6' od samog početka Rijeka je ta koja dominira terenom
  • domaćini igraju u bijelim dresovima, a gosti iz Hrvatske u crnima
  • za razliku od stadiona na kojem igra Osijek, ovaj na Farskim Otocima slabo je posjećen, a i ono malo gledatelja koji prate utakmicu, obučeni su kao da je zima

Znaju se i potencijalni suparnici hrvatskih klubova u play-offu. Ako Osijek izbaci turski Adana Demirspor, u 4. pretkolu igrat će protiv pobjednika susreta Olympiacos - Genk, a Rijeka će, ako izbaci B36 Torshavn, igrati protiv Lillea.