JADRANSKI DERBI

Rijeka i Hajduk rezultatom razveselili konkurenciju; jedna situacija razbjesnila goste

16.02.2019 u 16:58

U najzanimljivijoj utakmici 21. kola HT Prve lige, u odličnoj atmosferi na Rujevici pred sedam tisuća gledatelja, Rijeka i Hajduk su odigrali 0:0

Dvoboj Rijeke i Hajduka završio je podjelom bodova, a najsretniji takvom raspletom je konkurencija, jer su domaćini u borbi za drugu poziciju, dok Hajduk pokušava uloviti mjesto koje vodi u Europu.

Zanimljivo prvo poluvrijeme pružili su akteri Jadranskog derbija, ali mreže se nisu tresele. Zapravo Hajduku je to i uspjelo u 14. minuti, no sudac je prije nego što je Hamza zakucao loptu, dosudio prekršaj Jaira nad Župarićem.

Sumnjiva situacija o kojoj će se sigurno raspravljati danima poslije utakmice, odnosno je li intenzitet kontakta bio dovoljan da bi se u takvoj situaciji presudilo u korist stopera domaćina.

Rijeka – Hajduk, poništeni gol Hamze 14’ Izvor: Društvene mreže / Autor: vimeo

Bilo je dobrih pokušaja s obje strane, ali ako još nešto treba izdvojiti to je 22. minuta kada je na visini zadatka bio Hajdukov golman Posavec kada je zaustavio pokušaj Puljića.

U 40. minuti svoju golmanske sposobnosti pokazao je i Sluga koji je u 40. minuti skratio kut natrčalom ofenzivcu splitske momčadi Tahiraju pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

I u nastavku su vratari vodili glavnu riječ, Posavec je u 53. sjajnom paradom obranio udarac Acostyja izvan šesnaesterca, a 11 minuta kasnije uzvratio je Hajduk, no pokušaj glavom Ismajlija nije bio precizan.

Rijeka – Hajduk, Acosty i Posavec 53’ Izvor: Društvene mreže / Autor: vimeo

U zadnjih 15 minuta Rijeka je bila bolja, najviše problema Hajduku zadavao je Kvržić, ali njegovi ubačaji nisu urodili plodom pa tako ni onaj iz 85. minute kada je Puljić loptu opalio glavom ravno u vratara Posavca.

• +10
Hrvatski telekom Prva HNL, 21. kolo, Rijeka - Hajduk Izvor: Pixsell / Autor: Nel Pavletic/PIXSELL

I za kraj malo statistike. Rijeka je u posljednjih nekoliko godina dominatna u utakmicama protiv Hajduka, uključujući i ovu, ovo im je 26. međusobna utakmica protiv Splićana te su upisali tek jedan poraz. Gledajući ukupnu statistiku Rijeka je upisala 43 pobjede, 53 ogleda završilo je remijem, a 56 pobjeda pripalo je Hajduku. Od hrvatske samostalnosti odigrano je 88 utakmica, Rijeka je ostvarila 30 pobjeda, 28 utakmica završilo je podjelom bodova, a Hajduk je slavio u 31 ogledu.

Rijeka – Hajduk 0:0, 21. kolo 2018./19. (sažetak) Izvor: Društvene mreže

Rijeka-Hajduk0:0
Gorica-Inter Zaprešić17:30