DŽEKO IZVUKAO CITY

Remi 'bluesa' i 'redsa', teška ozljeda Terryja

11.11.2012 u 19:11

Jedanaesto kolo engleske Premierlige okončano je derbijem u kojem su Chelsea i Liverpool na Stamford Bridgeu odigrali neodlučeno 1:1...

Središnja figura utakmice bio je kapetan Chelseaja John Terry. Iskusni 32-godišnji branič se vratio na teren nakon odrađene suspenzije zbog rasističkog ispada, ali čini se da ga čeka nova stanka, ovaj put zbog teške ozljede. U 35. minuti se, naime, Terry sudario s napadačem 'redsa” Luisom Suarezom i uz bolan krik pao na tlo. Nekoliko mu se minuta ukazivala pomoć na travnjaku, nakon čega je na nosilima u agoniji iznesen s terena. U pitanju je ozljeda koljena, ali još je nepoznato koliko teška.

Prije no što je morao izaći iz igre, Terry je uspio i zabiti jedini pogodak za 'bluese'. Juan Mata je u 20. minuti nabacio iz kornera, a kapetan je glavom donio vodstvo europskom prvaku. Na sličan je način u 73. minuti izjednačio Suarez. Steven Gerrard je izveo korner, a Jamie Carragher je proslijedio loptu Urugvajcu koji ju je glavom smjestio iza leđa Petra Čecha. Suarez na kontu ima osam golova i izjednačen je s Robinom van Persiejem na čelu ljestvice strijelaca.

Remi protiv Liverpoola znači da Chelsea sada ima tri boda manje od vodećeg Manchester Uniteda i jedan od Manchester Cityja. Ujedno je ovo treća prvenstvena utakmica zaredom i četvrta ukupno u kojoj londonski klub nije uspio pobijediti “redse” na Stamford Bridgeu.

West Ham je na St. James' Parku pobijedio Newcastle s 1:0, a jedini je strijelac u 39. minuti bio nekadašnji član 'svraka' Kevin Nolan. West Ham je u uvodnih 11 kola skupio 18 bodova, najviše od sezone 1986/87.

Zlatna rezerva Edin Džeko još je jednom izvukao Manchester City iz ponora i donio mu pobjedu. 'Građani' su na Etihadu svladali Tottenham s 2:1 iako su do 66. minute gubili s 1:0...

'Spursi' su ove sezone u gostima već svladali United, a dobro im je krenulo i protiv drugog kluba iz Manchestera. U 21. minuti je Tom Huddlestone nabacio iz slobodnog udarca s desne strane, a Steven Caulker je s vrha peterca glavom matirao Joea Harta.

Zlatna rezerva

Džeko je zabio 11. pogodak u Premiershipu kao rezerva. Samo su sedmorica igrača u povijesti engleskog elitnog razreda postigla više golova 's klupe'.

City je u drugom poluvremenu krenuo u opsadu gola gostiju, a do izjednačenja je došao u 65. minuti pogotkom Sergija Agüera. Osam minuta kasnije u igru je ušao Edin Džeko, što se još jednom pokazalo dobitnom kombinacijom Roberta Mancinija.

Bosanski nogometaš je u 88. minuti utrčao na proigravanje Davida Silve i premda je imao 'na leđima' jednog od gostujućih braniča, uspio je lijevom nogom sjajno zakucati loptu u mrežu Brada Friedela. To mu je već šesti pogodak ove sezone, a ukupno 11. u Premiershipu koji je postigao kao rezerva. Samo su sedmorica igrača u povijesti Premierlige zabila više golova 's klupe' od reprezentativca BiH. City je, pak, pobijedio u svih devet utakmica u kojima je Džeko bio strijelac nakon ulaska u igru.

Zanimljivo je spomenuti i da je posljednji put City kod kuće preokrenuo zaostatak 1:0 na poluvremenu prije četiri godine i to protiv - Tottenhama.

'Građani' su se ovom pobjedom vratili na dva boda zaostatka za vodećim gradskim rivalom Unitedom.