IGRAO I RAKITIĆ

Rekord Brava, sedmu utakmicu u Primeri bez primljenog gola

04.10.2014 u 20:13

Nogometaši Barcelone rutinski su odradili gostovanje kod Rayo Vallecana ostvarivši pobjedu 2-0 kojom su se vratili na vrh ljestvice

Golove za katalonsku momčad zabili su Lionel Messi (35) i Neymar (36), a hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je posljednjih 20 minuta. Rayo je utakmicu završio bez dvojice igrača - Jorge Morcillo je isključen u 60. minuti, a Javier Aquino u 90. minuti.

Međutim, junak susreta bio je Barcin vratar Claudio Bravo koji je postavi novi rekord Primere u minutama bez primljenog gola na startu sezone. Čileanac, koji je ovoga ljeta stigao na Camp Nou iz Real Sociedada, nije primio gol 630 minuta. Dosadašnji rekord držao je Pedro Maria Artola koji je 1977. na vratima Barcelone otvorio sezonu bez primljenog gola 560 minuta.

U ranije odigranom susretu Valencija je na Mestalli pobijedila Atletico Madrida 3-1, a pogodak za goste zabio je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić koje je to bio drugi gol sezone.

Domaćin je već nakon 13 minuta vodio 3-0 i praktički već tada riješio pitanje pobjednika. 'Šišmiši' su poveli u šestoj minuti nakon autogola Mirande. Minutu kasnije zabio je Andre Gomes, a savršeno otvaranje utakmice za Valenciju zaokružio je Nicolas Otamendi postigavši u 13. minuti pogodak za 3-0. Atletico je u 29. minuti smanjio golom Mandžukića. Tiago je opalio sa 20-tak metara, Diego Alves obranio, a hrvatski napadač je odbijanac glavom pospremio u mrežu.

Europski doprvak i španjolski prvak se mogao posve vratiti u susret u posljednjim trenucima prvog dijela, no Guilherme Siqueira je promašio jedanaesterac. U nastavku utakmice više nije bilo golova. U 89. minuti mrežu je zatresao Atleticov napadač Alessio Cerci, ali rukom zbog čega je dobio drugi žuti i time crveni karton.

Na ljestvici vodi Barcelona sa 19 bodova i razlikom pogodaka 19-0, druga je Valencija sa 17 bodova, a Atletico Madrid na trećem mjestu ima 14 bodova.