BRAVO ZA ANTU

Rebić fantastičnim golom konačno oživio karijeru!

01.11.2015 u 13:34

Mladi hrvartski napadač Ante Rebić nakon dvije godine za zaborav ove je nedjelje sjajnim pogotkom za Fiorentinu u dvoboju protiv Frosignonea najavio povratak u formu...

Nakon što je 22-godišnji napadač potpisao prije dvije godine za 'viole' nije se do ove nedjelje uspio nametnuti u Firenzi, a odlazak na posudbu u Leipzig bio je još veća katastrofa. No, čini se da za Antu Rebića dolaze bolji dani i da će hrvatska reprezentacija dobiti još jednog korisnog ofenzivca uoči Eura.

Naime, ove nedjelje Ante je zabio fantastičan pogodak u 24. minuti dvoboja Fiorentine i Frosignonea. Bio je to udarac s ruba kaznenog prostora, s desne strane koji je potpuno prevario golmana Zappina i završio u rašljama.

Bio je to njegov drugi gol u Seriji A za Fiorentinu, prvi nakon dvije neuspješne sezone. Tako se iskupio i za neoprezno zarađeni crveni karton prije deset dana u Europskoj ligi protiv poljskog Lecha, a trener Paulo Sousa mu je dao priliku ove nedjelje, uoči uzvrata u četvrtak u Poznanju gdje neće imati pravo igrati zbog suspenzije.

Fiorentina je u ovom dvoboju stigla do laka tri boda zabivši četiri gola u prvom poluvremenu, a dvoboj je završio rezultatom 4:1. Rebić i Badelj igrali su svih 90 minuta, dok je Nikola Kalinić cijeli susret odgledao s klupe. Trijumf je 'ljubičaste' također vratio na vrh ljestvice Serie A.

Serie A, 11. kolo:

Fiorentina - Frosignone 4:1 (Rebić 24, Rodrigez 29, Babacar 32, Suarez 43 / Frara 87)