18.03.2014 u 22:57

• +7

Real Madrid – Schalke 04

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Iako su u prvom susretu slavili 6:1 i tako okončali pitanje koja će ekipa do četvrtfinala, igrači Real Madrida omogućili su Cristianu Ronaldu da se sasvim približi do 14 golova, koliko je dosad rekord u Ligi prvaka, a drži ga Lionel Messi

Bez nekog posebnog natjecateljskog motiva, Real Madrid i Schalke odigrali su zanimljivu utakmicu u Madridu, koja je obilovala prilika i udarcima po golu.

Mrežu gostiju sredinom je prvog poluvremena načeo Ronaldo na asistenciju Balea, ali nije se moralo čekati niti duže od 10 minuta kako bi svoj prvi gol za Schalke postigao Hoogland, nakon što je lopta promijenila smjer od bloka i tako zavarala Casillasa. Imali su Nijemci nekoliko dobrih prilika do kraja prvog poluvremena, ali rezultat je ostao 1:1.

U drugome dijelu, gosti su se držali prvih pola sati, ali onda je Real ubacio u višu brzinu, i što za publiku, a što za Ronalda, postigao još dva pogotka. Strijelci su bili CR7 i Alvaro Morata, a do kraja utakmice Ronaldo je pogodio još dvaput u okvir gola.

Ukupno 34 udarca u zbiru obje ekipe dovoljno govori o tome koliko se otvoreno igralo, pa iako utakmica nije imala nekog natjecateljskog naboja, bila je vrlo gledljiva s mnoštvom prigoda za postizanje golova.

Ronaldo je sada na 13 golova u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka, samo dva udaljen od prestizanja Messijevog rekorda.