RONALDO KLJUČAN

Real se spasio, Atleticu supergol nedovoljan za pobjedu!

02.03.2014 u 19:11

Nogometaši Real Madrida odigrali su u 26. kolu španjolske nogometne lige 2:2 kod gradskog rivala i jednog od kandidata za naslov prvaka, Atletica...

Poveo je Real već u 3. minuti preko Karima Benzeme nakon oštrog ubacivanja Angela di Marije s desne strane. Benzema je ostao neometan u petercu i nije mu bilo teško pospremiti loptu u mrežu.

Vodstvo 'los blancosa' potrajalo je do 28. minute kada je izjednačio Koke. Poslužio ga je Arda Turan, a ovaj je iskosa s desne strane s nekih 12-ak metara pronašao dalji donji kut vratiju Diega Lopeza. Najljepši trenutak utakmice zbio se pred sam kraj prvog poluvremena, a strijelac za 2-1 vodstvo Atletica bio je Gabi Fernandez. Uzeo si je veznjak Atletica zalet i topovskim udarcem s nekih 35 metara iznenadio Lopeza.

Konačan je rezultat u u 82. minuti postavio Cristiano Ronaldo prizemnim udarcem iz okreta s nekih 12, 13 metara, a bio mu je to 23. ovosezonski ligaški gol u povratničkoj utakmici (u Primeri) po odsluženju kazne od tri utakmice suspenzije. Luka Modrić odigrao je za Real cijelu utakmicu.

Ovakvim ishodom Real će ostati na vrhu i nakon ovog kola, a Barcelona mu se može približiti na samo bod zaostatka domaćom pobjedom protiv Almerije.