LIGA PRVAKA

Real prejak za Romu, Wolfsburgu prednost protiv Genta

17.02.2016 u 19:48

Ove srijede u prvim utakmicama osmine finala Lige prvaka Real je pobijedio Romu u gostima 2:0, a Wolfsburg je slavio kod Genta 3:2 te su tako favoriti gotovo osigurali prolazak dalje..

Sastav Rome: Szczesny - Florenzi, Manolas, Rudiger, Digne - Vainqueur, Pjanic, Nainggolan - Salah, El Sharaawy, Perotti

Sastav Reala: Navas – Marcelo, Varane, Ramos, Carvajal – Modrić, Kroos, Isco – James, Benzema, Ronaldo

Liga prvaka, osmina finala

Roma – Real 0:2 (Ronaldo 57, Jese 86)

Tijek utakmice

Kraj
86' - goool za Real! Jese je krasno zabio s desne strane u suprotni kut i sve je riješeno u Rimu!

79' - udarac Džeke odlazi malo pokraj gola
72' - opasan udarac Nainggolana prošao je malo pokraj Navasove vratnice
66' - krasna šansa Salaha, ali loš udarac
64' - ušao je Mateo Kovačić umjesto Isca
57' - goool za Real! Ronaldo je zabio sjajan gol silovitim udarcem s lijeve strane u suprotni kut!

54' - udarac Carvajala u okvir, ali Szczesny lako brani...uzvraća El Sharaawy na drugoj strani, ali Navas mu se baca u noge i uzima loptu!
51' - savršena lopta Ronalda za Jamesa, ali Vainquer kung-fu startom kida loptu s glave Kolumbijca i pritom ga je malo i ozlijedio, no sudac nije sudio ništa
44' - velika šansa za El Sharaawyja, ali dopustio je da mu otmu loptu prije udarca
33' - krasan udarac iz voleja Marcela prolazi pokraj gola
30' - Real stišće obruč, ali Roma se i dalje odlično brani
17' - Perotti proigrao El Sharaawyja, ali ovaj puca preko gola
5' - apsolutna dominacija gostiju, ali Salah je potegnuo jednu kontru i tako najavio igru Rome večeras
1' - susret u Rimu je počeo

Na Olimpicu ove srijede imamo pravu poslasticu. Probuđena Roma s novim trenerom Spalettijem niže pobjede, a slična je i priča Real sa Zinedineom Zidaneom na čelu kluba. Madridski klub nema dobra iskustva s Talijanima u posljednjih 20 godina, no ovaj je put apsolutni favorit i to će pokušati pokazati već u prvoj utakmici...

Sastav Genta: Sels – Asare, Mitrovic, Nielsen – Miličević, Dejaegere, Kums, Neto, Foket – Simon, Depoitre

Sastav Wolfsburga
: Casteels - Jung, Knoche, Dante, Rodriguez - Träsch, Luiz Gustavo - Vieirinha, Arnold, Draxler - Kruse

Gent – Wolfsburg 2:3 (Kums 81 / Draxler 44, 54, Kruse 60)

Kraj
89' - goool za Gent! Koulibaly vraća nadu domaćima pred uzvrat
81' - gooool za Gent! Zabio je Kums
60' - goool za Wolfsburg! Kruse je zabio, sve je riješeno u ovom dvoboju!

54' - goool za Wolfsburg! Ponovo je Draxler zabio nakon pogreške domaće obrane!

46' - Schurrle je zapucao dobru priliku na otvaranju drugog dijela
44' - gool za Wolfsburg! Zabio je Draxler nakon duplog pasa s Vierienhom

22' - šest udaraca Wolfsburga, jedan Genta zasad...nula ozbiljnih prijetnji
12' - Foket je pucao glavom po golu Wolfsburga, no nije pogodio okvir
5' - Draxler iz voleja neprecizan
2' - prvi udarac na susretu Krusea, ali bez učinka
1' - utakmica u Gentu je počela

Najugodnije iznenađenje Lige prvaka, belgijski Gent odlično je prošao i pri ždrijebu osmine finala i sad ima priliku dokazati kvalitetu. Protiv Wolfsburga domaći nisu bez prilike, no i gosti se vesele ovakvom ždrijebu pa će Draxler, Dost i društvo u ulozi favorita pokušati osigurati prolazak dalje.