LIGA PRVAKA

Real ponizio Schalke, remi u paklu Istanbula

26.02.2014 u 20:30

Nogometaši Reala protutnjali su Gelsenkirchenom pobijedivši Schalke 6:1 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka. U drugoj utakmici večeri u Istanbulu su remizirali Galatasaray i Chelsea

Galatasaray – Chelsea 1:1

Galatasaray: Muslera, Telles, Chedjou, Balta (od 46. Semih Kaya), Eboué, Melo, İnan, Sneijder, Hajrović (od 31. Yekta Kurtuluş), Drogba, Yılmaz
Chelsea: Čech, Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta, Ramires, Lampard, Hazard, Willian, Torres, Schürrle

Schalke 04 – Real Madrid 1:6

Schalke: Fährmann, Höwedes, Felipe Santana, Matip, Kolašinac, Meyer, Boateng, Draxler, Neustädter, Farfán, Huntelaar
Real Madrid: Casillas, Pepe, Ramos, Marcelo, Carvajal, Bale, Xabi Alonso, Modrić, Di María (od 68. Isco), Ronaldo, Benzema

Tijek utakmica:

KRAJ

Schalke - Real Madrid 1:6
90' gool za Schalke. Iz voleja s vrha šesnaesterca je pogodio Huntelaar
Schalke - Reaal Madrid 0:6
89' gool za Real!! Početnička greška obrane Schalke, a Ronaldo je bio neumoljiv
Galatasaray - Chelsea 1:1
75' krenuli su domaćini na sve ili ništa. Alex Telles je oduzeo loptu Willanu na rubu šesnaesterca i odlično odapeo, no Čech vrhovima prstiju braniSchalke - Real Madrid 0:5
69' gool za Real. Nova briljantna i jednostavna akcija Reala. Sergio Ramos je uposlio Balea koji iz trka pogađa za 5:0!
65' goooool za Galatasaray! Ludnica na tribinama u Istanbulu, nakon asistencije Sneijdera Chedjou pogađa za izjednačenje

Galatasaray - Chelsea 1:1; Chedjou 65'

Galatasaray - Chelsea 0:1
63' izvrsna prilika domaćina. Tukao je Selçuk İnan, ali je njegov udarac zaustavila vratnicaGalatasaray - Chelsea 0:1
60' iskusni igrači Chelseaja čuvaju minimalnu prednost iz istanbulskog pakla i zasad nema pukotina u njihovoj obraniSchalke - Real Madrid 0:4
57' fantastična akcija na malom prostoru Ronalda i Benzeme, a potonji je majstorski zaobišao domaćeg golmana i pogodio

51' udarac Torresa brani opet MusleraSchalke - Real Madrid 0:3
51' gool za Real. Krasno se Ronaldo oslobodio čuvara i opalio s desne strane

46' krenuo je i nastavak na utakmicama Lige prvaka
45' kraj prvog poluvremena u Gelsenkirchenu i Istanbulu
Schalke - Real Madrid 0:2
45' potpuna dominacija madridske momčadi koja niže šanse jednu za drugomGalatasaray - Chelsea 0:1
39' dobro je tukao Alex Telles, no Petr Čech je ponovno na mjestu i brani udaracSchalke - Real Madrid 0:2
37' brza akcija Reala i ponovno je tukao Ronaldo, ali Fährmann brani

35' domaćini nošeni glasnim navijanjem pokušavaju doći do izjednačenja, no zasad im to ne uspjevaSchalke - Real Madrid 0:2
31' krasna solo akcija Ronalda koji pogađa vratnicu

30' dobar udarac BiH reprezentativca Harovića, ali Čech braniSchalke - Real Madrid 0:2
21' goool za Real. Gareth Bale na asistenciju Benzeme postiže i drugi pogodak madridske momčadi u Gelsenkirchenu
14' lijepo je Torres uposlio Williana koji s ruba šesnaesterca puca, ali je Muslera opet na mjestu
Schalke- Real Madrid 0:1
14' kakva prigoda za Schalke. Iz blizine je Meyer gađao, ali Casillas fantastično brani
13' goool za Real! Krasna akcija 'kraljeva', na astenciju Ronalda, Benzema je utrčao u kazneni prostor Schalkea  i matirao domaćeg golmana
9' gooool za Chelsea!! Nakon asistencije Azpilicuete na pravom mjestu našao se Torres
Galatasaray - Chelsea 0:1; Torres 9'

Galatasaray - Chelsea 0:0
4' već u slijedećem napadu Willian odlično puca, ali domaći golman Muslera brani. Bila je to vrlo dobra prilika za goste3' krenuli su gosti iz Londona odmah agresivno, Schürrle se našao u dobroj poziciji, no sudac je svirao zaleđe
Schalke - Real Madrid 0:0
2' prva opasnost pred golom Casillasa, ali je lopta na kraju otišla van igrališta

1' započele su utakmice u Gelsenkirchenu i Istanbulu

'Mourinhova djeca' Sneijder i Drogba po prvi puta će se sučeliti s portugalskim strategom i njegovim Chelseajom. Iako je londonska momčad iskusnija, u Istanbulu se teško dolazi do pobjede. Poznavajući filozofiju koju gaji Jose Mourinho, momčad iz Londona će se postaviti čvrsto i neće biti iznenađenje ako se Lampard i društvo iz Istanbula vrate s pozitivnim rezultatom.

U njemačkom Gelsenkirchenu Schalke čeka madridski Real koji već 26 utakmica ne zna za poraz. 'Kraljevi' iz Madrida dolaze u najjačem sastavu i predvoditi će ih Cristiano Ronalo i Modrić i sve osim pobjede Reala bilo bi mini čudo. Iako, tradicija nije na strani Modrića i društva, jer su od 25 utakmica u Njemačkoj dobili tek jednu.

Kako i gdje sve gledati Ligu prvaka?

Osim na MAXtv-u (Arenasport) utakmice Lige prvaka možete gledati i na pay per view online servisu Match.tportal.hr. Članovi communityja Tribina.hr imat će prilike prijenose utakmica pratiti u sklopu tog community portala.

Korisnici usluge MaxTV To Go (usluga web & mobile) također mogu utakmice gledati na svom mobilnom uređaju ako se u trenutku dok traje utakmica nalaze na putu. Više informacija potražite OVDJE