TUGA U MADRIDU

Real ostao na pragu čuda i - izgubio naslov prvaka!

09.05.2015 u 22:15

Iako se do kraja španjolske Primere mora odigrati još dva kola trebalo bi se dogoditi čudo koje bi se prepričavalo godinama da Barcelona ne postane novi prvak

Real je na svom terenu dočekao Valenciju i nakon najuzbudljivijeg derbija subote remizirao sa 2:2 (0:2). Stigli su kraljevi veliku prednost fostujućih 'šišmiša' i stavili ih pod maksimalan pritisak u završnici dvoboja, no nakon isteka susreta suočavaju se sa zaostatkom od četiri boda za vodećom Barcelonom i praktično se mogu pozdraviti s naslovom prvaka.

Alcacer i Fuego već su nakon 25 minuta igre doveli Valenciju u šokantno vodstvo od 0:2 i veliki lov mogao je početi. nanizao je Real nebrojeno prilika, ali Brazilac Diego Alves na vratima Valencije imao je jedan od dana koje će dugo s ponosom pamtiti.

Vjerojatno bi epilog bio drugačiji da je Cristiano Ronaldo u nadoknadi prvog poluvremena uspio s bijele točke smanjiti rezultat, no Alves mu je pročitao i obranio namjeru i ostavio svojoj momčadi ogromnu prednost za nastavak.

U nastavku je Real mogao zabiti doslovno deset golova, no pogodili su Pepe glavom i Isco prvorazrednu golčinu, dok je sve ostalo završilo u rukama brazilskog heroja ili izvan okvira njegovog gola. U zadnjoj minuti nadoknade odbio je Pepeov šut od vratnice i grede nazad u igru i nakon posljednjeg zvižduka na Bernabeu je nastao muk.

Barcelona ima dvije meč lopte. Ako i propusti prvu na Calderonu onu u posljednjem kolu doma protiv Deportiva, svjesni su u Realu - vrlo vjerojatno neće.