SERIE A

Rasploženi Kaká srušio Palermo

26.04.2009 u 18:33

Koliko god da se pisalo o mogućem prelasku Kakáa u madridski Real, očito je da to mladog Brazilca previše ne zamara. S dva pogotka Palermu podsjetio je u kako je dobroj formi i koliko je vrijedan igrač u momčadi Milana

U susretu 33. kola talijanskog nogometnog prvenstva, Reggina je odigrala 2:2 protiv Juventusa, dok je Milan bez većih problema pobijedio Palermo 3:0 i preuzeo drugo mjesto na ljestvici Serie A.

Reggina je dva puta vodila, no Juve je uspio izvući remi. Strijelci za domaći sastav bili su Barilla (27) i Hallfredsson (69), dok su pogotke za torinsku Staru damu postigli Del Piero (48-11m) i Zanetti (73). Dario Knežević nije nastupio za Juve.

Milan je do pobjede stigao na krilima Kakáa i Inzaghia. Brazilac je postigao prvi i treći pogodak za Rossonere, i to oba iz kaznenih udaraca, dok se Inzaghi među strijelce upisao u 19. minuti. Gosti su od 48. minute igrali bez isključenog Bova.

Bologna je dohvatila važne bodove spasa protiv Genoe pobijedivši 2:0, a strijelci su bili Di Vaio (15-11m) i Terzi (25). Hrvatski reprezentativac Ivan Jurić igrao je za goste svih 90 minuta.

Na ljestvici vodi Inter sa 74 boda i utakmicom manje, na drugoj poziciji je Milan sa 67 bodova, a treći je Juventus s dva boda manje. Posljednje tri pozicije koje vode u niži rang natjecanja drže Bologna, Lecce i Reggina.

Rezultati:
Milan - Palermo 3:0 (Kaka 10-11m, 57-11m, Inzaghi 19)
Reggina - Juventus 2:2 (Barilla 27, Hallfredsson 69 / Del Piero 48-11m, Zanetti 73)
Bologna - Genoa 2:0 (Di Vaio 15-11m, Terzi 25)
Lazio - Atalanta 0:1 (Talamonti 24)
Lecce - Catania 2:1 (Munari 11, Tribocchi 25 / Martinez 47)
Sampdoria - Cagliari 3:3 (Marilungo 26,43 Cassano 86 / Matri 47, Acquafresca 67-11m, Conti 80)
Torino - Siena 1:0 (Bianchi 10)